Спорт заради пам’яті: у вінницькому ліцеї №11 згадали Героїв через гру та єдність

У спортивній залі вінницького ліцею №11 вирувало життя: діти змагалися у перетягуванні канату, демонстрували майстерність у шахах, грали у футбол і волейбол, а ще синхронно тримали ритм у виступах з черлідингу. Але «Ігри пам’яті» — це не просто спортивна естафета. У цій назві — біль і гордість. Адже учні та вчителі вшанували пам’ять тих, хто колись навчався у цих стінах, а згодом став на захист України.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

«“Ігри пам’яті”– це спосіб згадати, вшанувати, подякувати, через рух, спорт, командну підтримку вони об’єднують наших учнів. Бо саме єдність, відповідальність і сила духу сьогодні надзвичайно важливі», – розповідає директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко. Патріотичні спортивні ігри в ліцеї №11 вперше провели у 2023 році. В такий спосіб заклад підтримав ініціативу батьків свого загиблого випускника Героя Олександра Божка.

«Саша був спорстменом, патріотом своєї країни. Як і багато батьків, ми також не дочекалися свого сина з війни, яку проти України розв’язала росія. У цій школі навчається молоде покоління, наше майбутнє, яке будуватиме нашу державу, де будуть найшановнішими такі професії, як вчителі, лікарі, військові. Де буде повага до старших поколінь і самовідданість рідній країні», – каже батько Героя.

І саме ці якості показали діти у чесній спортивній боротьбі, у повазі один до одного і до тих, кого вже немає.

«Такі події, як “Ігри пам’яті”, мають глибокий зміст. Діти мають пам’ятати своїх Героїв, тих, хто навчався у цих стінах, хто не вагаючись взяв у руки зброю і пішов захищати Батьківщину, і віддав життя за свободу України», – каже директорка школи Валентина Паянок.

Це важливий захід вшанування наших Героїв і Героїнь. Які навчалися в цій школі і загинули під час російсько-української війни.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook