Сьогодні вночі в Україні можна буде побачити рідкісне астрономічне явище

У ніч з 7 на 8 вересня 2025 року українці зможуть побачити рідкісне астрономічне явище — повне місячне затемнення, що збігатиметься з повнею.

Воно розпочнеться о 19:35 за київським часом, піку досягне о 21:11 і завершиться близько опівночі – о 23:55. Затемнення триватиме понад чотири години.

Це стане найдовшим місячним затемненням з листопада 2022 року. Побачити «кривавий Місяць» зможуть жителі більшості континентів, зокрема Європи, Азії, Африки та Австралії.

Астрономи пояснюють: місячні затемнення можливі лише у фазу повного місяця, коли Земля створює на поверхні свого природного супутника велику тінь. Оскільки орбіта Місяця нахилена відносно орбіти Землі, такі явища трапляються лише кілька разів на рік.

Колір місяця залежить також від погоди й стану атмосфери, тому кожне затемнення виглядає унікально.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook