Вінницька міська рада розширює програму соціального захисту для всіх мешканців громади, включаючи як вінничан, так і внутрішньо переміщених осіб. Це ініціатива відповідає пріоритету «Турбота». Зокрема, внутрішньо переміщені особи можуть отримати компенсацію за придбані та встановлені джерела безперебійного живлення, такі як інвертори напруги та акумулятори.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Йдеться про внутрішньо переміщених осіб, які належать до однієї з цих категорій:
• сім’ї загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників і Захисниць України
• одинокі матері, які отримують державну допомогу на дітей;
• одержувачі державної соціальної допомоги для малозабезпечених сімей;
• одержувачі державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю;
• одержувачі державної допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади важкохворих дітей;
• багатодітні сім’ї (надається одному з батьків, які виховують троє і більше дітей);
• одинокі пенсіонери, які перебувають на обліку у Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування та отримують соціальну послугу «Догляд вдома».
До стандартного пакета документів внутрішньо переміщені особи мають додати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої департаментом соціальної політики Вінницької міської ради, та документ, що підтверджує право володіння/користування житловим приміщенням. Це може бути договір купівлі-продажу або договір оренди житлового приміщення, договір безоплатного користування житлом/ нотаріально посвідчена довіреність на право користування житлом або інший документ, що підтверджує право проживання у житловому приміщенні.
«Внутрішньо переміщених осіб у нашій громаді ми вже вважаємо новими вінничанами. Це повноправні мешканці нашої громади, які включені до усіх муніципальних програм і мають право отримати такі ж соціальні пільги і гарантії, як і вінничани. Зокрема, закликаємо скористатися програмою компенсації за інвертори та акумулятори. Розмір відшкодування становить 50 %, проте не більше 40 тисяч гривень», – нагадала директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook