Доволі часто ідея купити ігрові навушники стикається з критикою, мовляв, це звичайний маркетинг, і по суті вони нічим не відрізняються від звичайних, за винятком підсилених басів. З одного боку справді, більшість ігрових навушників мають доволі специфічний звуковий тюнінг з акцентом на низькочастотному діапазоні. Але це далеко не єдина їхня особливість. При чому деякі моменти доволі неочевидні, і їх неможливо оцінити, вибираючи собі гарнітуру в інтернеті. А вибирати є з чого, якщо подивитися каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?head_function_new=536, то можна виявити сотні моделей від десятків виробників, які відрізняються за багатьма параметрами. Попри спокусу просто купити таку ж модель, якою користується улюблений стрімер чи кіберспортивна команда, все ж варто більш виважено підійти до процесу підбору ігрових навушників, та врахувати декілька деталей та ключових вимог до них.
На що звернути увагу при виборі ігрової гарнітури
В першу чергу комфорт. Давайте будемо відвертими, ігровий процес може затягнути на багато годин, і якщо навушники не зручні, тиснуть на голову чи вуха, то їх захочеться негайно викинути, хай би скільки вони не коштували, чи який якісний звук не видавали. Саме тому більшість ігрових моделей мають або повнорозмірну або вакуумну конструкцію. Перша дозволяє рівномірно розподілити вагу навушників на голові, а вакуумні загалом є символом легкості та компактності, хоча декому не подобається їхній тиск всередині вушного каналу. Те ж стосується й амбушур. Вони мають бути великими та м’якими, повністю огортати вушну раковину і не торкатися до неї.
Тут же можна згадати про такий момент, як звукоізоляція. З одного боку бажано, щоб гравця не відволікали зовнішні звуки. З іншого, якщо ви живете не самі, то це ж правило працює і в протилежну сторону – не найкраща ідея заставляти своїх співмешканців слухати ігрові постріли, вибухи чи ревіння двигуна. Тому майже всі ігрові навушники випускаються із закритим типом акустичного оформлення, тобто зовнішня стінка чаші суцільна, і не має отворів. Це трохи сильніше навантажує слух, але забезпечує високий рівень пасивної звукоізоляції.
Наступним критичним моментом саме для ігрових гарнітур є наявність вбудованого мікрофона. Він має бути однонаправленим, тобто вловлювати звук лише вашого голосу, ігноруючи сторонні шуми. Це необхідно для того, щоб ваші партнери по грі добре чули лише те, що ви кажете. Для більшої універсальності, мікрофони ігрових навушників часто роблять з’ємним, тобто його можна фізично від’єднати, коли він не потрібен. Іншим варіантом є його поворотний механізм, коли мікрофон просто піднімається вгору. Таким чином він не заважатиме при перегляді фільмів чи прослуховуванні музики, хоча естетичною цю конструкцію назвати складно.
Зверніть увагу на спосіб підключення навушників до вашої ігрової станції. На вибір пропонуються як провідні, так і безпровідні варіанти. Врахуйте, що випадку з бездротовими гарнітурами можлива невелика затримка передачі сигналу. Вона не впливає на однокористувацькі ігри, але може стати критичним недоліком, якщо ви граєте онлайн-шутери. По можливості обирайте безпровідні навушники, які мають опцію підключення по радіоканалу. Таке з’єднання стабільніше, хоча і вимагає додаткового приймача (який йде в комплекті).
Декілька слів про сумісність. Як правило, з комп’ютерами проблем не виникає. Але, якщо ви граєте на консолях, то перевіряйте наявність в навушників сертифікації, яка гарантує повну сумісність та роботу всіх додаткових функцій. Інакше можливі неприємні випадки, коли частина функціонала буде недоступна на вашій консолі.
І насамкінець. Не радимо обирати ігрові навушники лише за виглядом. Так, дизайн важливий, особливо, якщо ви стрімите свою гру в інтернеті. Але нестандартні форми та RGB-підсвічування ніяк не впливають на функціональність гарнітури, зате збільшують її вартість. І ще, старайтеся поміряти навушники перед тим, як купувати. В усіх людей різна форма голови та вух, і тому не завжди популярні моделі підійдуть саме для вас. Зайдіть в магазин, спробуйте різні варіанти, оцініть комфорт посадки, якість матеріалів, звучання, і лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook