Нардепи зареєстрували проєкт постанови Верховної ради №13309 про підтримку Всеукраїнської гри “Сокіл” (“Джура”). Вони вважають, що її схвалення забезпечить національно-патріотичне виховання дітей.
Про це повідомили у парламентському комітеті з питань молоді і спорту.
Там пояснили, що метою проєкту постанови є надання рекомендацій уряду, іншим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування для забезпечення оптимального функціонування Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Автори документа наголошують: гра об’єднує 150 тисяч учасників, однак потерпає від кадрового дефіциту, відсутності фінансування та координації.
Документом пропонується проголосити, що ВР вважає гру “Джура” важливим заходом національно-патріотичного виховання та військово-патріотичного виховання дітей та молоді, пріоритетним засобом громадянської освіти відповідно до ціннісних орієнтирів.
Також проєктом постанови пропонується надати низку рекомендацій. Зокрема йдеться про розгляд розгляду урядом питання щодо забезпечення ефективного розвитку гри “Джура”, а також про закладення у бюджет 2026 року її фінансування.
Крім цього постанова нардепів передбачає доручення Міносвіти щодо посилення ролі Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді як основної інституції із забезпечення організації національно-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти.
“Та як головної установи методичного і організаційного супроводу гри “Джура” зі збереженням організаційної самостійності та збільшенням штатної чисельності структурного підрозділу зазначеного центру, що забезпечує методичний та організаційний супровід під час її проведення”, — йдеться у документі.
Народні обранці вважають, що відомство також має забезпечити інтеграцію гри “Джура” в систему освіти та закріпити її як складову освітнього процесу.
Своєю чергою Мінкульт, Мінцифра і Міносвіти мають провести активну інформаційної кампанії. для популяризації гри “Джура” серед учасників освітнього процесу та громадськості.
“Схвалення постанови дозволить забезпечити системну підтримку та розвиток Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) як важливого елементу національно-патріотичного виховання та військово-патріотичного виховання дітей та молоді, формування у дітей та молоді національно-патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів”, — стверджують нардепи.
Комітет з питань молоді і спорту планує розглянути проєкт постанови на своєму виїзному засіданні в Івано-Франківську 28 травня 2025 року.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») проводиться з метою формування у дітей та молоді патріотичної та оборонної свідомості, громадянської стійкості, виховання громадян України як високоморальних особистостей, які плекають духовно-культурні цінності Українського народу, володіють відповідними компетентностями та здатні реалізувати свій потенціал у сучасних умовах.
Що відомо про гру “Джура”
Гра “Джура” — всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра, що є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Організація гри в навчальних закладах спирається на учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віча, і являє собою добровільне об’єднання дітей для виконання завдань гри.
Гра проводиться Міносвіти за сприянням інших міністерств, відомств та громадських організацій. На загальнонаціональному рівні проводиться з 2009 року. Новий поштовх у розвитку гра отримала 2015 року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 роки, затвердженої указом президента України від 13 жовтня 2015 року № 580.
Які змагання передбачає гра
Військово-спортивні та туристсько-спортивні
Впоряд (стройова підготовка). Оцінка зовнішнього вигляду, одностроїв, організованості та якості виконання впорядових наказів. Виконання маршової патріотичної пісні.
Народна боротьба “Навхрест” (українська народна боротьба-гра на “дужання”, не потребує особливої попередньої спеціальної підготовки).
Смуга перешкод із використанням козацької легенди та подоланням перешкод.
Стрільба — виконання стрільб з автоматичної або пневматичної зброї, додатково – гра “Страйкбол”.
Гра “Пластун” — комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними, туристичними елементами та використанням методик гри “Квест”.
Теренова гра – тактична гра із використанням страйкболу.
“Рятівник” — змагання з надання першої долікарської допомоги та елементи рятувальних робіт.
Додаткові види
Гра “Відун” — інтелектуальні змагання з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних ЗСУ.
“Ватра” – представлення творчо-мистецького звіту рою.
“Бівак. Таборування” — оцінка побуту, чистоти, доцільності розміщення, дотримання санітарно-гігієнічних норм, стан спорядження, особистих речей, посуду тощо.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook