Національний банк України (НБУ) сьогодні, 8 серпня, у День військ зв’язку, презентував нову обігову пам’ятну монету “Війська зв’язку та кібербезпеки ЗСУ”.
Про це повідомили у пресслужбі регулятора.
“Ця монета продовжує серію “Збройні сили України” та присвячується українським воїнам-зв’язківцям, які щодня забезпечують комунікацію та управління військами, долають надскладні виклики й загрози, щоб захистити Україну в кібер- та інформаційному просторах”, — розповіли у Нацбанку.
Аверс цієї монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
На реверсі монети по колу містяться написи “Війська зв’язку та кібербезпеки ЗСУ” та гасло її військовослужбовців: “Сильні тримати зв’язок!”. У центрі композиції, немов щит, що захищає інформаційний простір, зображено емблему Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України, в її основі – восьмипроменева зірка в оточенні хрестоподібно розташованих орбіт та перехрещених блискавок.
“На задньому плані – схематично зображені лабіринти, які символізують передавання зашифрованих даних через заплутані захисні системи кіберпростору, де точиться невидима війна”, — додали у Нацбанку.
Як і всі українські монети, обігова пам’ятна монета “Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних сил України” є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки. В Інтернет-магазині нумізматичної продукції Нацбанку реалізацію цих монет розпочнуть з 9 серпня 2024 року.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 510 000 штук як сувенірна продукція). Гурт монети – рифлений. Дизайн реверсу монети виконала Тетяна Балута, художник – Володимир Дем’яненко.
8 серпня в Україні щорічно відзначаютьДень військ зв’язку. Свято було встановлене указом другого президента України Леоніда Кучми №154/2000 “Про День військ зв’язку” у 2000 році. У документі зазначалося, що це свято запроваджується: “з огляду на заслуги військ зв’язку у зміцненні обороноздатності держави”.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook