Усвідомленням необхідності поєднувати матеріальне та духовне керувалися представники ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», втілюючи проєкт «Дивись вгору» в межах програми ТРИМАЙ, що надає підтримку молодіжним центрам, просторам та організаціям.

Проєкт «Дивись вгору» спрямований на підтримку дітей, молоді та людей із числа вимушено переміщених осіб, які проживають у прихистках міста Вінниці. Адже вони потребують не тільки даху над головою, а й психологічного комфорту, згуртованості, зайнятості, можливості відволіктися від пережитого та з оптимізмом подивитись у майбутнє.

«Війна змінила фокус діяльності Подільської агенція регіонального розвитку. З першого дня повномасштабного вторгнення наша організація долучилася до підтримки вимушено переміщених осіб з усіх постраждалих регіонів. Бажання допомагати системно, а не лише речами і продуктами, спонукало до розробки системи кроків для побудови якісного та дружнього життя. Все це об’єдналось у концепцію «Добрий побут». Крім того, у відповідь на виклики війни було створено Молодіжний координаційний центр, який почав діяти у квітні 2022 року на базі бібліотеки навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці». Оскільки тисячі біженців прибували у Вінницю та оселялись (і транзитом, і на тривалий час) у прихистку, створеному в гуртожитку цього закладу, виникла потреба організовувати для них дозвілля, насамперед для молоді та дітей. Відповіддю на цей виклик і стало створення такого центру», – розповідає представниця ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Галина Сегеда.

Перед цим ГО «ПАРР» у рамках концепції «Добрий побут» надавала прихисткам продуктові набори, засоби гігієни, ковдри, спальні мішки, килимки, медикаменти, також техніку (пральні та сушильні машини, прасувальне та кухонне обладнання). Це стало можливим завдяки співпраці з Фондом «Східна Європа», Фондом Віктора Пінчука, друзями з Італії та Польщі. Партнерська польська громада Пунськ надала вантажний мікроавтобус, який передали одному з прихистків і використовують для потреб інших прихистків. Також у селі Северинівка було організовано літній наметовий табір для дітей та їхніх матерів із числа внутрішньо переміщених осіб…

Згодом вирішили посилити роботу Молодіжного координаційного центру-прихистку, що діє у Вінниці на базі ДНЗ “ЦПТО 1 м.Вінниці”. Саме для цього був розроблений проєкт «Дивись вгору», який реалізовується уже протягом трьох місяців.

У рамках проєкту закупили обігрівачі, настільні ігри, обладнання для виготовлення крафтових виробів зі шкіри та інше обладнання для занять і для цікавого дозвілля у комфорті. Почали проводити курси української мови, зустрічі кіно-дискусійного клубу, розвиваючі заняття для дітей, запрацювала також Майстерня самозайнятості.


Так, у курсах з української мови з цікавістю брали участь не лише молоді люди з числа ВПО, а й особи старшого віку та студенти ДНЗ «ЦПТО №1 м. Вінниці». Заняття відбувались у невимушеній атмосфері, учасники мали нагоду вдосконалити свої мовні навички, ознайомитися з цікавими методиками вивчення мови (через занурення у мовне середовище, через прослуховування та аналіз пісень і поезії, через живе спілкування у формі дискусійного клубу); дізналися, що таке паліндроми (незвичайні речення, які читаються однаково в обох напрямках, як-от «Я несу гусеня», «Де помити мопед», «А мене нема», «І розморозь зором зорі»), вивчали українські народні звичаї, відгадували загадки тощо.

Під час зустрічей у рамках кіно-дискусійного клубу дивились та аналізували відомі українські фільми, серед яких «Тіні забутих предків», «Вавилон ХХ», «Білий птах з чорною ознакою», «Мої думки тихі», діти переглянули також улюблені мультфільми з якісним україномовним дубляжем, зокрема «Шрек», «Фокстер і Макс» та інші.

Заняття Майстерні самозайнятості проводять майстер виробничого навчання ЦПТО №1 Вікторія Литвинюк та представниця ГО «ПАРР» Олександра Шевчук. На цих заняттях молоді люди навчаються різних технік виготовлення крафтової біжутерії (зокрема, з бісеру) та прикрас зі шкіри. Ці вміння у майбутньому можуть стати для них не лише цікавим хобі, а й одним зі способів заробітку.

«Продовжуємо допомагати, будемо забезпечувати сталість проєкту і сподіваємося, що надане обладнання та здобуті знання приноситимуть користь», – підсумовує Галина Сегеда.

Проєкт «Дивись вгору» реалізовується Подільською агенцією регіонального розвитку в межах програми ТРИМАЙ, яка здійснюється громадською організацією YouthUp та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine у межах програми СПІЛЬНО.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook