21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, Всесвітній день екскурсовода та Всесвітній день комбучі.
Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день рідної мови був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.
За даними ЮНЕСКО, у світі існує приблизно 6 тис. мов, 43% із них перебувають під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
Свято, покликане захищати й розвивати мови всіх народів світу, має свою історію. Саме 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної бенгальської мови.
Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають у країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
Всесвітній день екскурсовода
21 лютого кожного року відзначається Всесвітній день екскурсовода. Свято бере свій початок з 1990 року завдяки ініціативі Лоізідес, президента Міжнародної федерації екскурсоводів. Більшість країн світу святкує День екскурсовода, а особливо не оминають цієї події туристичні локації.
Екскурсоводами називають фахівців з проведення екскурсій. Це не така проста професія, як може здатися на перший погляд. Адже до обов’язків гіда входить не лише підготовка матеріалів, але й вміння користуватися архівними і історичними даними, обізнаність у методичній підготовці та оновлення застарілої інформації.
Всесвітній день комбучі
Всесвітній день комбучі (World Kombucha Day) відзначають щороку 21 лютого. Це глобальна подія, присвячена вшануванню давньої спадщини та культурного значення чайного гриба, ферментованого чаю, відомого своїми корисними властивостями та унікальним смаком. Цей день об’єднує любителів чайного гриба, пивоварів та шанувальників з усього світу, щоб поділитися своєю пристрастю до цього традиційного напою.
Історія чайного гриба налічує понад 2000 років, а його походження часто приписують династії Цинь у 221 році до нашої ери. Його шанували як «чай безсмертя», що свідчить про його поважне місце в стародавній культурі. Легенда свідчить, що імператор Цинь Шихуанді шукав еліксир життя, і тогочасні алхіміки запропонували чайний гриб як рішення.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook