Міноборони удосконалило процедуру надання статусу учасника бойових дій

Міноборони удосконалює процедуру надання відомостей про участь військовослужбовців у бойових діях. Відтепер це відбуватиметься засобами Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ).

Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.

Як це відбуватиметься тепер:

  • засобами Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ);
  • щонайбільше впродовж п’яти днів від початку дії бойового розпорядження.

Там уточнили, що такі зміни передбачені наказом МОУ №28 від 17 січня (“Про порядок подання відомостей до Єдиного державного реєстру ветеранів війни”). Мета наказу — врегулювати виконання вимог законодавства у цій сфері.

  • У Міноборони зауважили, що на виконання такої вимоги у військових частинах, установах та організаціях (які виконують бойові завдання в районах ведення воєнних дій), будуть призначатися спеціальні уповноважені особи. Вони визначаються наказом Міноборони від 20 грудня 2024 року №851 “Про визначення уповноважених осіб для внесення відомостей до електронного кабінету — складової ЄДРВВ.

Саме вони зобов’язані будуть вносити до ЄДРВВ дані про військових, які безпосередньо беруть участь у відсічі збройної агресії РФ (впродовж п’яти днів з дня початку бойового розпорядження).

Водночас окремий порядок для внесення відомостей до ЄДРВВ буде передбачений щодо військовослужбовців ЗСУ, які проходять військову службу:

  • у структурних підрозділах апарату Міноборони;
  • в органах військового управління;
  • у військових частинах, вищих військових навчальних закладах, установах (безпосередньо підпорядкованих Міноборони).

У відомстві пояснили, що це стосується тих військових, які були відряджені до військових частин у районах ведення бойових дій для виконання спеціальних завдань.

У квітні 2024-го парламент України ухвалив зміни до деяких законів щодо удосконалення порядку ведення військового та обліку набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану. Як зазначають автори закону, ці зміни передбачають:

  • розробку та затвердження Міноборони та СБУ галузевих та/або цільових профілів безпеки для відповідних інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем;
  • встановлення особливих умов для обробки інформації у воєнній і оборонній сфері Міноборони у власних системах на період дії правового режиму воєнного стану;
  • цифровізацію процесу надання статусу учасника бойових дій;
  • розширення переліку відомостей, які обробляються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів та інноваційної інформаційної взаємодії з іншими системами для отримання таких відомостей.

Влітку 2024 року уряд схвалив новий порядок подання документів щодо отримання статусу учасника бойових дій у застосунку “Дія”.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook