За інформацією Вінницької міської ради сьогодні, 28 жовтня, міський голова Вінниці Сергій Моргунов та голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий відвідали Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр ветеранів війни та радіаційного захисту населення. У закладі надають допомогу, зокрема, пораненим військовим. Там вони проходять фізичну та психологічну реабілітацію, відновлюються після отриманих внаслідок війни травм.
«Цей реабілітаційний центр досить потужно працював в ковідний період. З початком повномасштабного вторгнення своїм пріоритетом визначив саме реабілітацію. Тут значно допоміг благодійний проєкт Recovery Олени та Віктора Пінчуків, який надав, зокрема, сучасне обладнання. Разом із тим, сам колектив доклав багато зусиль, щоб організувати надання відповідних послуг з реабілітації на найвищому рівні. Коли ми спілкувались з пацієнтами, а у більшості це військові, то вони самі констатують, що динаміка їхнього одужання іде набагато краще з використанням новітніх апаратів та у супроводі спеціалістів: психологів, логопедів, реабілітологів. Це комплексне надання послуг, щоб наші Захисники і Захисниці скоріше одужували і могли повноцінно жити, попри ампутації, контузії, протезування та травми, пов’язані з війною», – розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Під час свого візиту Сергій Моргунов відвідав відділення фізичної та реабілітаційної медицини. Медики ознайомили гостей закладу з тренажерами для пацієнтів, кімнатами психологічної реабілітації, залом апаратної фізіотерапії.
«Ви допомагаєте усім, хто цього потребує, серед яких і ті, хто боронить зараз Україну та потребує підтримки в реабілітації. У нелегкий час ви долаєте ці виклики, за що вам велика вдячність», – зазначив голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.
Окрім того, з ювілеєм привітали директорку закладу Світлану Голодюк та вручили їй Подяку Вінницької міської ради та виконавчого комітету за вагомий особистий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я.
«Проєкт Recovery на базі закладу функціонує другий рік. У вересні 2022 року ми підписали меморандум з фондом Віктора і Олени Пінчуків, потім розпочалися ремонтні роботи і у квітні 2023 року відбулося відкриття реабілітаційного центру. Спочатку це була тільки реабілітаційна зала з інноваційним реабілітаційним обладнанням, наразі вже триває другий етап співпраці з проєктом, у межах якого зробили ремонт стаціонарного реабілітаційного відділення. Там розміщені палати з функціональними ліжками. На сьогодні це спроможне відділення фізичної та реабілітаційної медицини з мультидисциплінарною реабілітаційною командою, де працюють лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови і мовлення, психологи, психотерапевти, психіатри. Також ми залучаємо капеланів, соціальних працівників», – зауважила директорка закладу Світлана Голодюк.
Відділення має два напрями роботи: це стаціонарна реабілітація на 30 ліжок і амбулаторна реабілітація. З початку роботи проєкту заклад надав допомоги близько 1,5 тисячі Захисників і Захисниць.
«З перших днів я на війні, травму отримав у травні 2024 року. Було кульове поранення в ногу. Довго лікувався, отримав протезування. Тепер проходжу реабілітацію в цьому закладі. Наразі мої заняття направлені на загальний фізичний розвиток, координацію», – розповідає пацієнт Олександр Говоруха.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook