Зв’язок між людьми та собаками виник приблизно 12 000 років тому – на 2 000 років раніше, ніж вважалося. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Університетом Арізони, повідомляє Interesting Engineering.
Вчені посилаються на археологічні знахідки, винайдені на Алясці.
Від виживання до товариства
Провідний дослідник Франсуа Ланое, доцент Школи антропології університету, наголосив на важливості цього відкриття для тих, хто вивчає перших жителів Америки.
“Тепер у нас є докази того, що собаки та люди розвинули близькі стосунки раніше, ніж ми уявляли”, – заявив Ланое.
У 2018 році Ланоє та його команда виявили гомілкову кістку дорослого собаки. Радіовуглецеве дослідження показало, що тварина жила близько 12 000 років тому, наприкінці льодовикового періоду.
У червні 2023 року дослідники знайшли щелепну кістку собаки віком 8100 років біля пагорба Холлембек, яка демонструє ознаки одомашнення. Одним із найбільш інтригуючих висновків дослідження були докази наявності лосося в раціоні стародавніх собак. Хімічний аналіз кісток вказав на значний рівень білків, що свідчить про те, що ці собаки покладалися на людей у питанні отримання їжі.
“Це вогнепальна зброя. Вони не полюють на лосося самостійно в дикій природі”, – сказав співавтор дослідження Бен Поттер, археолог з Університету Аляски в Фербенксі.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook