Ціни на картоплю в Україні різко зростуть цієї зими
Українці готуються до значного подорожчання картоплі цієї зими. За прогнозами експертів, середній кілограм картоплі може коштувати 50-55 гривень вже в січні-лютому 2025 року.
Про це повідомляє kamenskoe.city.
Основною причиною такого різкого зростання цін стала посуха, яка охопила значні території України. Твердий ґрунт ускладнив збирання врожаю, що призвело до його зменшення. Максим Гопка, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу, зазначає, що якщо зараз на гуртовому ринку картопля коштує 19-22 гривні за кілограм, то в роздрібній мережі ціна вже сягає 30-35 гривень.
“Ситуація ускладнюється ще й тим, що на нас очікує підвищення податків та зростання цін на пальне”, – зазначає Гопка. Це призведе до збільшення витрат на логістику та зберігання продукції, що також вплине на кінцеву ціну для споживача.
Незважаючи на те, що на ринку є достатня кількість цибулі, ситуація з морквою є більш невизначеною. За прогнозами експертів, пропозиція моркви буде коливатися між цибулею та картоплею.
Що буде далі?
Експерти прогнозують, що взимку на полицях магазинів переважатиме імпортна картопля. Вітчизняної продукції буде менше, ніж зазвичай. Однак, через додаткові витрати на логістику та зберігання, ціна на імпортну картоплю також буде високою.
“Ми можемо спокійно підійти до позначки у 50-55 гривень за кілограм картоплі, а можливо, і до 60 гривень”, – зазначає Гопка.
Чому так відбувається?
- Несприятливі погодні умови призвели до зменшення врожаю картоплі.
- Твердий ґрунт ускладнив збирання врожаю.
- Зростання цін на пальне підвищить витрати на логістику та зберігання.
- Підвищення податків додатково вплине на вартість продукції.
- Незважаючи на імпорт, ціни на картоплю залишаться високими через додаткові витрати.
Що робити споживачам?
- Ті, хто має можливість, можуть закупити картоплю впродовж осені, поки ціни ще не такі високі.
- Звернути увагу на інші овочі та фрукти, які є в сезон.
- Купувати продукцію у місцевих фермерів та на ринках.
Ситуація з цінами на картоплю в Україні є складною і вимагає уважного спостереження. Споживачам варто готуватися до значного подорожчання цього важливого продукту харчування.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook