– Optimus для побуту та роботи. Ціна $20-30 тисяч.
– Робот з віддаленою зарядкою та величезним багажником. Без керма та педалей.
– «Автобус майбутнього» без керма на 20 місць. Дизайн Robovan натхненний локомотивом Mercury.
Мільярдер та генеральний директор автовиробника Tesla Ілон Маск презентував нову розробку – роботаксі Cybercab. Дводверне авто, яке не має ані керма, ані педалей. Про це у повідомила інформаційна агенція Reuters.
Презентація роботаксі відбулась у четвер, 10 жовтня, на студії Warner Bros біля Лос-Анджелеса. Захід мав назву «Ми, робот».
За словами Ілона Маска, роботизоване таксі запустять у виробництво у 2026 році. Автомобіль коштуватиме 30 тис. доларів. Маск запевняє, що з часом його експлуатація коштуватиме 20 центів за милю (1,6 км), а заряджатиметься авто індуктивно. Однак, гендиректор Tesla поки що сам не знає, на скільки швидко виробництво роботаксі стане масовим.
Аналітики та експерти кажуть, що створення роботаксі може зайняти роки. Зокрема, вони вважають таке авто більш небезпечним, оскільки поки що не зрозуміло як розробка справлятиметься з негодою, складними перехрестями та як взаємодіятиме із пішоходами.
Водночас Ілон Маск стверджує, що розробка навпаки є безпечною, оскільки керуватиметься штучним інтелектом. Він також запевнив, що роботаксі слугуватимуть у 5-10 разів довше, ніж традиційні авто.
Крім того, Маск планує створити автопарк з роботизованих таксі під назвою Cybercabs. Передбачаються, що люди викликатимуть їх викликати через застосунок.
Також Ілон Маск презентував роботизоване маршрутне таксі Robovan, яке здатне перевозити 20 людей. Його експлуатація, за прогрозами Маска, буде ще дешевшою – 5 центів за милю.
Нагадаємо, у червні корпорація SpaceX, яка належить Ілону Маску, провела четвертий випробувальний політ надважкої ракети-носія Starship. Корабель вперше з початку випробувань зміг м’яко приводнитися у Мексиканській затоці Атлантичного океану.
Robotaxi pic.twitter.com/zVJ9v9yXNr
— Tesla (@Tesla) October 11, 2024
Андроїдів пустили побродити серед людей і взаємодіяти з ними. Утім, можливості роботів не дуже вразили.
Компанія Tesla, заснована Ілоном Маском, представила людиноподібних роботів Optimus одночасно з новим автомобілем Robovan на заході Robotaxi Event 2024. Подробиці події передає видання Business Today.
Ілон Маск пообіцяв, що роботи Optimus зможуть робити практично все. Як доказ, Tesla показала ролик, де гуманоїди подають напої людям за столом, забирають посилки, залишені на ґанку, поливають квіти, граються з дітьми, протирають стіл, а також дістають із багажника авто пакет із продуктами.
“Він може бути вчителем або няньчити ваших дітей. Він може вигулювати вашу собаку, стригти ваш газон, ходити за продуктами, просто бути вашим другом, подавати напої, все, що ви можете придумати, він зробить”, — запевнив Ілон Маск.
Бізнесмен зробив вельми оптимістичні прогнози про майбутнє Optimus, назвавши його найбільш значущим продуктом з коли-небудь створених Tesla. За його словами, компанія виробить мільйони одиниць, припустивши, що широке впровадження Optimus може поліпшити економічний результат на два порядки і усуне злидні. Роботів збираються продавати за ціною від 20 000 до 30 000 доларів, але поки тільки в довгостроковій перспективі.
Роботів збираються продавати за ціною від 20 000 до 30 000 доларів, але поки тільки в довгостроковій перспективі.
На заході група роботів Optimus вийшла з-за лаштунків до натовпу. Однак вони виконували лише найпростіші дії: помахування руками, утримання склянок з льодом і роздача невеликих подарункових пакетів. Один Optimus грав із відвідувачами в “камінь-ножиці-папір”, тоді як інші танцювали всередині закритої альтанки. Один із роботів також станцював на прохання відвідувачки.
Проєкт Optimus уперше презентували 2021 року, і відтоді він значно просунувся. На першій презентації це була людина в костюмі робота, тепер же це, вочевидь, справжні й доволі автономні машини. У 2022 році Tesla продемонструвала перший робочий прототип, показавши серйозність своєї розробки.
На початку 2024 року Tesla показала відео з роботом Optimus, який складав футболки. Глядачі помітили, що машиною керувала людина на задньому плані, а значить її не можна назвати автономною, як про це заявляв Ілон Маск. Мільярдер незабаром зізнався, що поки робот не може справлятися з таким завданням сам і не готовий до комерційного запуску, але в майбутньому ще багато чому навчиться.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook