Наступного тижня гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі відвідає Курську атомну електростанцію. Він стурбований її безпекою, особливо тому, що вона має подібні до ЧАЕС технології. Далі Гроссі поїде до Києва та зустрінеться з президентом України Зеленським.
Про це він сказав в інтерв’ю Bloomberg, а також це підтвердив журналістам речник МАГАТЕ.
Курська АЕС має шість енергоблоків двох різних типів реакторів: два з них типу РБМК-1000 перебувають у стані зупинки, ще два — працюють у штатному режимі, а ще два реактори типу ВВЕР-510 перебувають на стадії будівництва.
Як пояснив Гроссі в інтерв’ю, обидва енергоблоки, що зараз у роботі, використовують технологію РБМК, яка використовувалася та розплавилася під час аварії на Чорнобильській АЕС під Києвом у 1986 році.
На відміну від сучасних ядерних реакторів, два блоки, що працюють поблизу бойових дій, не мають додаткових шарів захисту для стримування радіації в разі аварії.
“Вони не мають захисного купола навколо, лише звичайний дах, а це означає, що активна зона реактора досить вразлива”, — сказав Гроссі в інтерв’ю Bloomberg TV і додав, що наступ військ в межах досяжності артилерії від АЕС “викликає величезне занепокоєння” в МАГАТЕ та в гендиректора.
Гроссі планує відвідати Курську АЕС найближчими днями, а потім поїхати до Києва, де він хоче поговорити з президентом України Володимиром Зеленським.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook