Колишній міністр фінансів США Стівен Мнучін створює групу інвесторів для придбання китайського застосунку TikTok компанії ByteDance.
Про це він розповів у інтерв’ю CNBC.
Заява Мнучіна пролунала на ухвалення Палатою представників двопартійного законопроєкту, який, якщо він буде підписаний, змусить ByteDance або продати свій флагманський глобальний додаток, або зіткнутися з фактичною забороною TikTok на території США.
“Це чудовий бізнес, і я планую зібрати групу (інвесторів — ред.), щоб купити TikTok. Він (застосунок — ред.) має належати компаніям із США. Китайці ніколи не дозволять американській компанії володіти чимось подібним у Китаї”, — заявив Мнучін, який зараз очолює приватну інвестиційну компанію Liberty Strategic Capital.
При цьому незрозуміло, чи дозволить уряд КНР продати TikTok покупцеві з США. Генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу зазначив, що продаж застосунку “не є серед доступних варіантів”.
Речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь назвав схвалений у Палаті представників Конгресу законопроєкт щодо TikTok “логікою грабіжника”.
За даними PitchBook, у 2023 році компанію ByteDance, що володіє TikTok, оцінили у 220 мільярдів доларів. Точна оцінка вартості TikTok невідома, але вона, ймовірно, буде нижчою.
Найціннішим активом TikTok є його алгоритм, який надає користувачам персоналізований контент. Будь-який продаж TikTok без алгоритму був би значно менш привабливим для потенційних покупців, відзначає CNBC.
Раніше стало відомо, що Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт, який змусить китайського власника TikTok або продати популярний відеододаток, або його заборонять в Сполучених Штатах. Наразі законопроєкт чекає на ухвалення в Сенаті, де сенатор із Нью-Йорка Чак Шумер, лідер більшості, не зобов’язувався виносити його на голосування, а деякі законодавці пообіцяли боротися з ним.
Законопроєкт має на меті змусити ByteDance продати TikTok не китайським власникам протягом шести місяців. Якщо продаж не відбудеться, додаток буде заборонений.
Цей крок посилює протистояння між Пекіном і Вашингтоном щодо контролю над технологіями, які можуть вплинути на національну безпеку, свободу слова та індустрію соціальних мереж, пише NYT.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook