Вінниця ініціює співпрацю з громадами області щодо безкоштовного проїзду пільговиків інших населених пунктів області у вінницькому транспорті. Для цього пропонується виготовити спеціальні картки для пільговиків.
Як повідомляє Вінницька міська рада, вчора, 20 січня, у міськраді відбулась зустріч-обговорення із представниками громадських організацій, які займаються допомогою учасникам АТО/ООС, депутатом міської ради, департаментом соціальної політики Вінницької ОДА, представниками виконавчих органів міської ради.
Перевезення коштом бюджету громади
Зазначено, що цьогоріч Вінницька міська рада відшкодовуватиме транспортній компанії вартість перевезення пільговиків коштом бюджету громади. Пояснюється, що “в державному бюджеті на 2021 рік не передбачені кошти на такі відшкодування, хоча безкоштовний проїзд належить саме до державних гарантій”.
“Враховуючи відсутність державної субвенції на компенсацію за транспортні послуги пільговикам, Вінницька міська рада прийняла рішення – на місцевому рівні надати можливість продовжити користуватись безкоштовно громадським транспортом вінничанам, які мають на це право, та зобов’язалась відшкодовувати 60 поїздок в місяць з міського бюджету” – йдеться у повідомленні.
Голова Всеукраїнської спілки учасників АТО «Побратими України Вінницької області» Роман Смішний запропонував організувати виготовлення спеціальних карток для пільговиків Вінницької області, щоб їхні громади мали змогу за прикладом Вінниці компенсувати пільгові перевезення.
– Ми будемо писати звернення на Міністерство у справах ветеранів для вирішення питання відшкодування коштів, які були до цього моменту. А в даній ситуації, яка зараз склалась із проїздом у вінницькому транспорті, є пропозиція залучити до вирішення даного питання всі органи соціальної політики в кожному ОТГ, щоб до посвідчення учасників бойових дій виготовити таку картку, як ми отримали (у) Вінниці, – сказав Роман Смішний.
Директорка КП «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна зазначила, що підприємство готове працювати в цьому напрямку та забезпечити всі територіальні органи області можливістю оформлення карток на місцях, щоб людям не було потреби їхати до Вінниці.
– Наразі ми вже налагодили цю роботу в сусідніх громадах, які об’єднались із Вінницею. Підприємство «Вінницякартсервіс» готове розпочати таку саму роботу в населених пунктах області, щоб люди могли замовити пільгові картки. Минулому року ми звертались до всіх голів територіальних громад. В нас була одна зустріч, я проводила презентацію і говорила про те, що ми вже впроваджуємо е-квиток. Вони думали, що поки ми це впровадимо, пройде багато часу. Сьогодні ми просимо Вінницьку обласну державну адміністрацію запросити голів територіальних громад і провести повторно діалог та консультації щодо забезпечення своїх пільгових категорій картками для безкоштовного проїзду, – зазначила Катерина Бабіна.
Заступниця директора департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації Наталя Квят зазначила, що “пропозицію виготовлення карток для пільговиків області та подальшу компенсацію з місцевих бюджетів потрібно детально опрацювати та дізнатись думку голів територіальних громад”:
– Наразі Вінниця повністю забезпечувала проїзд у міському транспорті без виключення усіх пільгових категорій громадян Вінницької області. Це дуже величезні гроші. Зрозуміло, що міський бюджет не може витримати все навантаження усієї області. Тому це питання потрібно опрацьовувати з громадами, адже в цьому питанні мають залучатись виключно бюджети громад.
Проїзд учасників бойових дій в громадському транспорті
За інформацією міськради, 93% учасників АТО/ООС здійснюють за місяць до 60 поїздок. Згідно зі статистикою за грудень 2020 року по категоріях ветеранів війни, учасників АТО, військової служби та інших, послугами громадського транспорту скористалось понад 3,5 тисячі вінничан цих категорій.
“Електронний квиток дозволяє вести чіткий облік пасажирів, в тому числі і пільгових категорій, за поїздки яких ВТК отримує компенсацію з бюджету громади. А це важливе питання прозорості використання бюджетних коштів. За поїздки у грудні саме цих категорій пільговиків компенсація складає 356,5 тис. грн. На рік це буде майже 4,3 млн грн. Після закінчення карантинних обмеження, розмір компенсації буде більшим” – пише ВМР.
Згідно зі статистикою за грудень 2020-го, 80% учасників бойових дій зафіксували до 40 поїздок на місяць, ще 13% – до 60 поїздок, а 7% – понад 60 поїздок на місяць.
Також міськрада нагадує, що з 1 лютого пересадка з одного виду транспорту на інший протягом однієї години буде рахуватись як одна поїздка. “Враховуючи те, що довжина маршрутів транспорту коливається від 24 до 57 хвилин, пересадка в 60 хвилин забезпечує перетин міста у прямому та зворотному напрямках”.
Додаткові муніципальні пільги учасникам АТО/ООС Вінниці
Окрім того, міська рада в рамках муніципальних програм надає учасникам АТО/ООС додаткові пільги та матеріальну допомогу. Зазначено, що більшість цих інструментів запровадили ще у 2014 та 2015 роках.
Зокрема це виплати матеріальної допомоги учасникам бойових дій та членам сімей загиблих. Додаткові (до встановлених законодавством) пільги в оплаті за житлово-комунальні послуги сім’ям загиблих (50%), безкоштовні послуги для учасників бойових дій в Муніципальному діагностичному центрі, пільги на стоматологічні послуги та фінансова підтримка громадських організацій атовців тощо.
“У 2020-му році на ці міські пільги і допомоги для учасників АТО/ООС було виділено 4,8 млн грн, на 2021 рік передбачено – 6,7 млн грн” – повідомляє ВМР.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook