Освіта — це не лише знання з підручників, а й практичні навички, які можуть врятувати життя. У вінницькому ліцеї №2 відбулися навчання з цивільного захисту, під час яких понад тисяча учнів відпрацьовували дії в умовах надзвичайних ситуацій. Завдяки злагодженій роботі педагогів, рятувальників, медиків та поліцейських школярі отримали важливий досвід, що допоможе впевнено діяти в кризових обставинах.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
За «легендою» у ліцеї стався про витік ртуті. Вчителі викликали бійців ДСНС, медиків та поліцію, а самі оперативно евакуювали дітей з приміщення. Саме з такого сценарію у ліцеї №2 починається вишкіл учнів із власної безпеки під час надзвичайної ситуації.
Учнів разом із вчителями, та запрошеними заступниками директорів з інших вінницьких шкіл стали учасниками традиційного навчання з цивільного захисту.

«Ми неодноразово проводили ще до повномасштабного вторгнення. І діти, і вчителі знають, як діяти в тій, чи іншій ситуації. Це надзвичайно важливо – навчити дітей берегти своє життя і життя тих, хто поруч, та вміти попередити нещастя», – зазначила директорка департаменту освіти Оксана Яценко.
Ювенальна превенція, представники Червоного хреста, надзвичайники, сапери, мінери, кінологи. Щоб допомогти юним вінничанам засвоїти практичні знання з власної безпеки постійно об’єднується цілий десант дорослих фахівців.
«Через змодельовану ситуацію щоразу відпрацьовується новий алгоритм: пожежна безпека, мінна, терористична загроза. Адже збереження життя і здоров’я – завжди в епіцентрі уваги. Сьогодні задіяно багато служб. Втім, у нашому закладі, діють свої загони рятувальників, медиків і психологинь. До них входять учні нашого ліцею. Працюють під чітким керівництвом наставників-спеціалістів за принципом «Рівний – рівному», – розповідає директорка ліцею Ірина Михайлова.
У містечку безпеки, яке розгорнулась одночасно і на шкільному подвір’ї, і на території Центральному парку імені Леонтовича організували понад десяток локацій. Діти відвідали їх усі: вчились брати відбитки пальців, користуватись аварійно-рятувальним гідравлічним інструментом, робити штучне дихання та знайомились з роботою собак–кінологів.
«Не можна піднімати іграшки, які лежать з землі, адже під ними може бути вибухівка», – ділиться учениця 3 класу Анастасія Бортяна.
А третьокласник Максим Бабюк розповідає ще кілька правил безпеки.
«А ще, коли ти бачиш незнайомий предмет, або ж дим, то обов’язково потрібно телефонувати 101. Такі навчання вчать правилам власної безпеки, які всі діти мають знати», – зазначив хлопчик.
Дещо старша від Максима та Анастасії учениця Даринка переконує: такі навчання готують до правильних дій у справжній небезпечній ситуації.
«Перш за все, під час надзвичайної ситуації виходити зі школи, слід це робити спокійно та зібрано. Також нашу увагу також звертали на невідомі небезпечні предмети, які можуть нести загрозу не лише здоров’ю, а й життю», – каже Даринка.
Такі навчання не лише формують практичні навички, а й зміцнюють у дітей розуміння цінності життя, взаємопідтримки та особистої відповідальності. Кожна вправа, кожна порада фахівців – це крок до безпечнішого майбутнього. Адже коли освіта стає щитом, діти зростають сильнішими, свідомішими та готовими діяти впевнено навіть у найскладніших обставинах.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook