Нездатність засинати і прокидатися щодня в той самий час збільшує ризики інсультів, інфарктів, серцевої недостатності на 26%.
Про це пише New York Post.
Причому непостійний режим сну погано на вас впливає, навіть якщо ви спали 7-9 годин.
Вчені рекомендують засинати і прокидатися протягом 30 хвилин від того самого часу щодня.
Причому це стосується не тільки буднів, а й вихідних.
Дослідники зазначають, що вся справа у наших циркадних ритмах, які іноді також називають «біологічним годинником людини». По суті, цей внутрішній хронометр залучений у багатьох аспектах нашого здоров’я, і порушення його роботи пов’язане з різними захворюваннями, а також станами.
Зазначимо, що циркадні ритми існують не тільки в людей, вони також були виявлені в інших тварин, рослин і навіть бактерій. Дослідники зазначають, що людський «годинник», який відстежує ритм, розташований у частині мозку, що називається супрахіазматичним ядром (СХЯ), і розташований у гіпоталамусі. Саме він координує різні циркадні ритми, що існують у різних системах організму.
В ідеалі вчені радять не тільки встановити час для сну, а й поєднати його з періодом розслаблення, який йому передує. Для цього необхідно заздалегідь відмовитися від використання гаджетів і перегляду телевізорів. Вчені радять віддати перевагу прочитанню книги, розслабленню під музику або спробувати медитацію уві сні. Однак важливо розуміти, що знадобиться певний час, перш ніж ваш новий розпорядок почне впливати, проте так чи інакше це станеться, головне не зупинятися.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook