Милі та пухнасті кішки теж кусаються. До того ж, без будь-якої причини. Але це лише тільки так здається: якщо кіт або кішка вас кусають, то причина точно є. Давайте розберемося, чому кішка кусається і в яких випадках це не можна ігнорувати.
Що робити, якщо кішка кусається
Причин, чому ваш улюблений улюбленець або вихованка кусаються, може бути кілька. І вони не завжди нешкідливі – деякі можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям “хвостика”. Давайте розглянемо, що може турбувати (або не турбувати) кішку і змушує її кусатися або ж нападати.
- Кішку не виховували
Якщо кошеня з дитинства не привчали до оточення і людей, то воно виростає асоціальним і, як результат, може кусатися, сприймаючи інших, можливо, як родичів або ж загрозу. Щоб цього не відбувалося, починаючи з 2-місячного віку, кошеня слід привчати до нового оточення і людей.
- У кішки щось болить
Якщо ласкава кішка кусається і нападає ні з того, ні з сього, можливо, її турбує здоров’я. Коти взагалі-то ніколи не скаржаться, але якщо тварина вас не підпускає до себе, то, можливо, є сенс звернутися до ветеринара.
Кішка вийшла на полювання або грається
Котяча порода – любителі пополювати. І коли вони захоплюються і входять у раж, то починають нападати на все, що рухається – адже це здобич. Тут вже вибачте, якщо ви трапилися мисливцеві на шляху. Не хочете бути жертвою – то будьте ласкаві, пограйте.
Буває, що кішка заграється і починає всерйоз кусатися – це відбувається від вседозволеності в ранньому віці. Кошеняті не можна дозволяти кусатися, інакше воно виростає і продовжує в тому ж дусі.
- Кішка без настрою, а тут – ви
ad
Так, звучить смішно, але під настрій кішок доводиться підлаштовуватися. Якщо кішка мурчить і кусається – вона може бути просто не в настрої, а тут ви зі своїми поцілунками. Так що, приходьте її гладити іншим разом.
- Кішка вас дуже любить
Ось тут уже ситуація навпаки: іноді, щоб показати свої почуття, кішка може вкусити. Це, до речі, пояснює, чому кішка кусається після пестощів або ж коли кішка пеститься і кусається – вона вам теж відповідає ласкою, але по-своєму.
До речі, якщо вихованцеві не вистачатиме вашої любові та уваги – він теж вас вкусить.
- Не господар – пан, а кіт
Іноді коти, кусаючи своїх господарів, намагаються показати, що вони тут головніші. Це відбувається через надмірне потурання: десь людина дала слабину, а кіт (або кішка) одразу ж вирішив, що головний у домі він. Це так залишати не можна, інакше весь час будете ходити покусаними: покажіть, що ви тут – господар, але без криків і фізичного насильства.
- Кішка хоче їсти або пити
ad
Іноді вихованець може бути просто голодний або відчувати спрагу. Але не вміючи сказати про це, починає кусати.
- Кішка захищає малюків
Кішка-мама – дуже агресивна тварина. Якщо раптом ви взяли її малюка на руки, а вона проти – то вам не минути лиха: кішка зробить усе, щоб повернути дитину.
- У кота стрес
Кішки дуже тонко реагують на зміну обстановки, людей та інших тварин у ній. Тому дуже часто після переїзду, з появою в будинку ще одного вихованця вони починають проявляти агресію, ніби захищаючись. До речі, спровокувати кота можна навіть незнайомим запахом – він може налякати тварину.
- Кіт вам мстить
Наступили ненавмисно йому на хвіст або не дали посидіти на балконі до другої ночі? Кіт вам обов’язково помститься, щойно йому на шляху трапляться ваші голі ноги. До речі, кусатися ще кішка може, тому що така в неї порода і характер – тут уже з улюбленицею потрібно працювати з дитинства і прищеплювати їй норми і правила поведінки з людьми.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook