У Міністерстві оборони України вважають, що нині немає підстав для того, щоб продовжувати термін для оновлення військово-облікових даних. Водночас там припускають, що це, ймовірно, можуть зробити, якщо станеться якийсь форс-мажор.
Про це розповів речник оборонного відомства Дмитро Лазуткін в етері телемаратону.
Він каже, що застосунок «Резерв+», у якому можна оновити дані, зараз працює без збоїв, тому подати інформацію про себе наразі може кожен військовозобов’язаний, призовник та резервіст. А тому, за словами Лазуткіна, підстав для продовження терміну на оновлення даних зараз немає.
«Але водночас може трапитися якась форс-мажорна історія, і тоді, вочевидь, варто буде продовжити цей термін. Залежатиме від того, з яким темпом надалі будуть оновлювати свої дані ті, хто мають це зробити», — припустив речник Міноборони.
“Я думаю, що це питання буде розглядатися тоді, коли буде пройдено якийсь етап і буде видно, наскільки встигають чи не встигають опрацювати всю інформацію через три шляхи, які на сьогоднішній день існують – ЦНАПи, ТЦК та “Резерв+”. Скоріше за все, це буде як пропозиція, яка не буде реалізована в разі, коли буде ефективно пройдено цю процедуру оновлення більшістю”, – сказав директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в ефірі “Київ 24”.
Він також додав, що українці мають фактично три місяці для оновлення данних, то ж цього часу достатньо, аби надати всю необхідну інформацію.
“Нагадаю, закон був підписаний 18 квітня. Місяць був, щоб він набрав чинності. І ще два місяці після цього. Фактично, за три місяці звернутися до “Резерв+” є більш ніж багато нагод. І той, хто хоче це зробити – не матиме об’єктивних підстав, аби казати, що треба ще додатково кілька місяців, аби оновити”, – пояснив Павліченко.
За його словами, подібна потреба може виникнути в тому випадку, якщо буде йти мова про необхідність фізичного з’явитися до ТЦК та СП, наприклад, для проходження ВЛК та встановлення статусу придатного чи непридатного до несення служби.
“Але це вже інша ситуація. Я думаю, що в контексті питання оновлення персональних даних, скоріше за все не буде потреби і вимоги додаткового часу задля того, щоб продовжувати цей період, після якого настане спершу адміністративна, а потім кримінальна відповідальність за ухилення”, – зазначив Павліченко.
Оновлення даних
З 18 травня чинності набув оновлений закон про мобілізацію, згідно з яким усі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні оновити свої облікові дані.
Зокрема, це можна зробити онлайн через застосунок «Резерв+», який доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market.
Також оновити дані можна офлайн у ТЦК або Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Зокрема, якщо це робити через ТЦК, то, окрім витягу з реєстру, ви також отримаєте відповідну відмітку у військовий квиток.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook