Під час літньої спеки справжнім порятунком стають прохолодні та освіжаючі смаколики, а саме легкі салати, фруктові смузі або морозиво, проте є ще один корисний варіант, який має сильну поживну цінність, а саме сухофрукти, пише The Indian Express.
Вони не лише смачні та ситні, але й багаті на необхідні поживні речовини, які допоможуть вам почуватися якнайкраще у спекотну погоду, проте є декілька речей, які варто врахувати, перш ніж почати їсти сухофрукти.
Доктор Ранга Сантош Кумар, консультант-терапевт і діабетолог розповів, як правильно включити сухофрукти до літнього раціону.
Переваги розмочених сухофруктів
Перед вживанням лікар радить замочувати сухофрукти, адже це полегшує їх перетравлення та засвоєння, сприяючи водному балансу в спекотні місяці. Також це покращує засвоєння поживних речовин, роблячи сухофрукти більш доступними для вашого організму.
Крім того, замочування сухофруктів розщеплює складні сполуки, сприяючи легшому травленню, що дуже корисно для тих, хто має проблеми з травленням.
Джерело поживних речовин
Доктор Кумар назвав кілька багатих на поживні речовини сухофруктів, які ідеально підходять для літа. Серед них є мигдаль, адже він ідеальний для вегетаріанців/веганів, містить вітамін E, магній, клітковину та білок.
Наступними є фісташки, вони насичені білком, корисними жирами, клітковиною та антиоксидантами, які борються із запаленням. Крім того, кеш’ю багатий на корисні жири, клітковину, мінерали та антиоксиданти, які підвищують імунітет.
“Волоські горіхи: чудове джерело омега-3 для здоров’я мозку, з антиоксидантами, які борються із запаленням і захищають серце. Ізюм: містить клітковину, калій і залізо, при цьому низькокалорійний і ідеально підходить для контролю ваги. Фініки: містять клітковину, калій і магній, а також високий вміст антиоксидантів, які сприяють травленню. Інжир: смачне джерело необхідних мінералів і джерело поживних речовин”, – запевняє фахівець.
Помірність – ключ до успіху
Попри те, що сухофрукти мають безліч переваг, доктор Кумар застеріг від надмірного споживання, адже вони мають цукор, який може сприяти розвитку карієсу. Також сухофрукти мають глікемічний індекс, що може спричинити різні стрибки рівня цукру в крові та енергетичний колапс. Особливо треба бути уважними в цьому питанні діабетикам.
Проте якщо вживати сухофрукти у помірних кількостях (рекомендовано 20-30 грамів), то вони можуть стати поживним та ситним літнім перекусом.
Інші поради для комфортного життя влітку
Раніше лікар розповів, як часто потрібно міняти постільну білизну. За його словами, це потрібно робити один раз на тиждень, адже людина, особливо влітку, потіє, виділяється жир та бруд, який є середовищем для мікроорганізмів.
Також експерти розповіли, як заснути під час спеки. Фахівці кажуть, що температура є дуже важливим аспектом для засинання.
“Щоб добре спати у спеку, потрібно опанувати мистецтво контролювати те, що ви можете змінити, і приймати те, що ви не можете. Існує багато практичних заходів, які можна вжити, щоб зберегти прохолоду під час спеки, і які сприятимуть кращому сну. Однак іноді найкращим підходом може бути просто прийняття ситуації”, – зауважив доктор Медоуз.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook