“Будапештський меморандум — це х…я”: Укрпошта хоче випустити марки з цитатою Зеленського

В “Укрпошті” розглядають можливість створення поштової марки з написом “Будапештський меморандум — це х…я”.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Йдеться про слова, які президент Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю американському подкастеру Лексу Фрідману.про Будапештський меморандум.

“Поки ви голосуєте за найкращу марку 2024 року, ми вже розмірковуємо про перші випуски 2025-го. А після інтервʼю президента подумалось, чи не продовжити серію “Русскій воєнний корабль, іді… !” маркою “Будапештський меморандум — це х…я”. Що скажете, буде популярною?”, — написав Смілянський.

В інтерв’ю Фрідману Зеленський розкритикував Будапештський меморандум. За його словами, документ — порожні обіцянки, а підписантам меморандуму були байдужі Україна та її безпека.

Будапештський меморандум, головною метою якого був захист України в обмін на відмову від ядерної зброї передбачав, що я разі, якщо територіальну цілісність України порушено, то Україна проводить консультації, де мають бути присутні США, Велика Британія, Росія, Франція та Китай.

Проте, за словами Зеленського, коли РФ окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей на ці “консультації ніхто не приїхав, не відповів на листи” і консультацій ніхто не проводив.

“Чому? Та пох*р. Це ж зрозуміло російською? От як російською було пох*ру, так і всім іншим гарантерам було пох*ру на цю країну, на цих людей, на ці гарантії безпеки”, — сказав він.

Також президент нагадав, що перед повномасштабним вторгненням закликав країни, які попереджали про напад Росії, не чекати, а запровадити санкції вже зараз.

“Не кажіть, будь ласка, що якщо Путін прийде, якщо пройде через кордони, якщо буде вбивати, то ми введемо санкції. Це х**ня. Вибачте”, — сказав Зеленський.

Що таке Будапештський меморандум

5 грудня 1994 року президент Леонід Кучма на саміті Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) підписав з лідерами США, Росії та Великої Британії міжнародний договір “Про нерозповсюдження ядерної зброї”.

Згідно з ним, Україна, де у той час був розміщений третій за розміром ядерний потенціал серед усіх держав світу, зобов’язувалася стати без’ядерною державою. До 1996 року вона виконала цю умову та знищила 2000 стратегічних ядерних боєзарядів, успадкованих від СРСР.

Зі свого боку США, Росія та Британія зобов’язувалися поважати незалежність, суверенітет та кордони України, утримуватися від застосування воєнної сили проти неї, а також від економічного тиску.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook