Поблизу станції “Академік Вернадський” вперше цього року народився тюлень Ведделла. Новонароджений хлопчик побачив світ на острові Вінтер, який розташований навпроти острова Галіндез.
Вагітна самиця перебувала на Вінтері приблизно з 1 вересня, розповіли полярники.
“Ми щодня моніторили її стан: ходили пішки або дивилися за допомогою дрона. 17 вересня зранку з дрона побачили, що вона вже з дитиною, і відразу вирушили до них”, – розповів біолог 29-ї української антарктичної експедиції Світозар Давиденко.
Вчені взяли на аналіз зразок плаценти вагітної, щоб вивчити вміст стійких органічних забрудників, а також для проведення інших досліджень.
Окрім того, кожного року науковці відстежують “успішність розмноження” тюленів Ведделла. Це залежить від того, чи наявний морський лід – дитинчата народжуються у ньому або на берегах зі зручним спуском у воду.
Відтак користувачі соцмереж вже встигли запропонувати такі імена, як-от Верні, Флафі, Лука, Вінтер. Дехто також запропонував назвати тюленя українським іменем. Наприклад, Микола, Лаврін, Левко.
“У перші дні малюки зазвичай важать 25-30 кілограмів і дуже швидко ростуть на поживному молоці мами – його жирність 54%. До кінця вигодовування, яке триває близько 3 місяців, їхня вага може сягати 90 кілограмів. А дорослі тюлені Ведделла важать 400.
Вагітність цих тварин триває 10 місяців, а завагітніти вони можуть вже за кілька місяців після пологів. Тож “ведделлята” народжуються здебільшого на початку антарктичної весни. Кожна самиця приводить одне дитинча”, – розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook