У бібліотеках Вінницької області постійно працюють над тим, щоб люди з інвалідністю мали рівний доступ до культурно-мистецьких та інформаційних ресурсів.
Про це повідомляє Вінницька ОВА.
На базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Отамановського діє центр обслуговування для людей з інвалідністю «INVA-INFORM». Тут облаштовано два автоматизованих робочих місця. На одному з них, а саме апаратно-програмному тифлокомплексі, працює незрячий Леонід Кучерук. Чоловік сам опанував новітні технології та навчає інших ними користуватися.
“Спеціальне комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення із функцією синтезу мови дозволяє людям із вадами зору повноцінно користуватися комп’ютером, працювати з текстами, відео та шукати потрібну інформацію в інтернеті”, – йдеться в повідомленні.
Активно використовує у своїй роботі можливості штучного інтелекту та веде інформаційний блог для незрячих працівниця бібліотеки Олена Веденська.
Тим, кому важко читати дрібний шрифт, у книгозбірні запропонують різні пристрої для збільшення тексту, серед них – портативний електронний збільшувач. Також тут навчать незрячих писати та читати шрифтом Брайля. До послуг відвідувачів спеціальна література – близько трьохсот книг шрифтом Брайля.
При обласній книгозбірні діє регіональний тренінговий центр, де надаються різноманітні інформаційні та цифрові послуги.
Для людей, що пересуваються на кріслах колісних, у філіалі бібліотеки встановлено підйомник. Тож люди з інвалідністю можуть безперешкодно потрапити на тренінги з вивчення англійської мови.
Сьогодні бібліотеки – це сучасні центри з широким спектром ресурсів, послуг, інклюзивні майданчики, де є комфортні умови для всіх.
Читайте також: Директор фірми на Вінниччині відшкодував державі майже 8 млн грн несплачених податків
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook