Вінницькі ветерани російсько-української війни — Олег, Сергій та Роман — стали першими, хто отримав ваучерну підтримку від міської ради. Кожному з них виділено по 100 тисяч гривень на старт власного бізнесу. З чоловіками, які після служби на фронті прагнуть взяти на себе відповідальність, розвивати підприємництво та зміцнювати громаду, зустрівся міський голова Сергій Моргунов.
«Мав честь особисто вручити ваучери нашим ветеранам. Олег, Сергій та Роман — кожен отримав по 100 тисяч гривень. І це не просто фінансова допомога — це підтримка на старті й наша подяка за службу. Ми хочемо, щоб ветерани мали більше можливостей реалізувати себе в цивільному житті. Кожна ініціатива — унікальна. Хтось мріє про центр реабілітації для тварин, хтось — про виробництво української випічки чи відкриття сервісного центру. Зовсім різні напрямки, але ветерани об’єднані спільною метою — почати нове життя після армії та бути корисними тут, у громаді», – зазначив Сергій Моргунов.
Він побажав новим підприємцям Вінницької громади успіху й процвітання, а також зазначив, що міська влада й надалі буде підтримувати таких людей за допомогою простих і дієвих інструментів, у тому числі й через муніципальні ваучери.
Ветеран війни Сергій розповів, що про програму ваучерної підтримки від Вінницької міської ради дізнався у ветеранському просторі. Довго не роздумуючи, вирішив скористатися можливістю та реалізувати свою ідею – відкрити пекарню, де виготовлятиме автентичну українську випічку.
«Хочу поєднати це не лише з виробництвом, а й з соціальною метою — проводити майстер-класи для ветеранів і переселенців. Для них це буде можливість відволіктися, знайти себе в новому досвіді та просто відчути тепло. Приміщення вже знайшов, готуюсь до ремонту, планую закупити обладнання й поступово розвивати справу. Це буде про справжній смак — українські аналоги кішів і тартів, але з локальними продуктами і нашою історією», – поділився планами чоловік.
Після повернення з фронту вирішив зробити крок на зустріч своїй мрії і Роман. Невдовзі він планує відкрити сервісний центр з надання різнопланових послуг.
«Після повернення з фронту та лікування вирішив вийти з тіні — зареєструватися як ФОП і започаткувати власну справу. Я енергетик за фахом, маю досвід роботи з електрикою, сантехнікою та інженерними комунікаціями — усе це вмію робити сам і хочу передавати ці знання іншим. Бізнес-план написав за кілька ночей. Для мене дуже важливо, що міська рада підтримує ветеранів у процесі повернення до мирного життя та соціалізації», – розмірковує Роман.
Соціального характеру бізнес має наміри відкривати й ветеран Олег:
«Хочу започаткувати власну справу, пов’язану з реабілітацією тварин. Маю особистий досвід відновлення — після двох операцій я добре розумію, наскільки важлива підтримка в цей період. З тваринами я давно працюю, і вирішив, що саме їм хочу допомагати. Особливо — тим, які постраждали внаслідок війни. Сьогодні багато тварин потрапляє із зони бойових дій — поранені, налякані, дезорієнтовані. Вони, як і люди, потребують турботи, відновлення й шансу на нове життя. Я знайшов приміщення поряд із ветеринарною клінікою — там буде видно, які тварини потребують реабілітації. Планую облаштувати простір із басейнами, біговими доріжками, зонами ігор і відновлення. Це буде не просто про лікування, а про повернення до життя», – зазначив він.

Читайте також. Вінниця — серед регіонів, що формують нову модель освіти для економічного прориву.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook