Міські, селищні та сільські голови звернулися до Президента України Володимира Зеленського та Верховного Головнокомандувача з проханням захистити громадян від стрімкого зростання тарифів, ризику зриву опалювального сезону, блекаутів і нестачі критичних медичних ресурсів. Вони також наполягають на збереженні коштів реверсної дотації в місцевих бюджетах у 2025 році.
Про це пише Асоціація міст України на своїй сторінці у фейсбук.
Народні депутати України підтримують цю позицію, закликаючи Уряд зберегти реверсну дотацію в бюджетах громад. Це питання депутати порушують у Бюджетних висновках, а також у зверненні 68 народних обранців до Віцепрем’єр-міністра з питань відновлення Олексія Кулеби.
«Голови громад, від великих до малих, звертаються до Президента щодо збереження коштів реверсної дотації у місцевих бюджетах. Це правильний крок — працювати разом, підтримувати одне одного та знаходити спільні рішення. У Києва немає реверсної дотації і з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) місто отримує лише 40%, а не 64%, як інші громади. Однак, я також підтримую колег і прошу залишити в доходах громад кошти реверсної дотації, а також 64% ПДФО та єдиний податок», — зазначив Голова Асоціації міст України та мер Києва Віталій Кличко, підтримавши заяву мерів.
В проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», реєстр. №12000, Кабінет Міністрів України ініціював вилучення з доходів бюджетів громад коштів реверсної дотації, яка в наступному бюджетному році планується в розмірі 12,9 млрд грн у 189 громад.
Народні депутати України рішуче висловлюються проти позиції Уряду. У бюджетних висновках Парламент доручив Кабінету Міністрів розглянути доцільність відмови від передачі реверсної дотації з місцевих бюджетів до державного бюджету у 2025 році. 68 депутатів також звернулися до Віцепрем’єр-міністра з питань відновлення Олексія Кулеби із закликом залишити кошти реверсної дотації в бюджетах громад.
У своєму зверненні до Президента очільники громад надали аргументи на користь збереження реверсних коштів у місцевих бюджетах і запропонували можливе джерело покриття – зменшення додаткової дотації, яка суттєво зросла у проєкті Державного бюджету на наступний рік.
«Ми всі підтримали План перемоги України і робимо все для її досягнення. План стійкості країни потребує сильних громад, а також збереження коштів реверсної дотації на місцях. Це єдиний спосіб разом зміцнити Україну та забезпечити максимальну єдність усередині держави», – зазначено у зверненні.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook