Знову до школи: чого чекати віничанам 1 вересня

Батьки, що вже пережили дистанційне навчання цієї весни, найбільше бояться пережити його знову. Батьківськими чатами та соцмережами шириться величезна кількість міфів довкола нового карантину, а рівень накалу емоцій дедалі зростає.

Отже, якщо все піде за планом, 1 вересня переважна більшість учнів розпочне навчання у школах. Уряд, Міністерство освіти та науки, а також освітянська спільнота категорично за «живе» навчання у школах. Це єдиний ефективний спосіб навчання дітей та збереження їх добробуту.

У цьому одностайні міжнародні організації. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав уряди та донорів визначити освіту пріоритетом для всіх дітей. ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО вважають, що COVID-19 та повний карантин робить дітей дуже соціально вразливими: поглиблення нерівності та неможливість доступу до освіти у тих сімей, хто не може собі дозволити окремий гаджет, повернення соціальних сиріт з інтернатів додому та дитяча праця — ось список негативних наслідків. Для України питання нерівності дуже актуальне, адже навіть до карантину розрив у навчанні між міськими та сільськими школярами одного класу навчання складає 2,5 роки.

Щоб уникнути тисячу й одного міфу про карантин 2020, спиратися краще на перевірену інформацію та офіційні дані. Достовірними джерелами є дві інстанції, які вирішують долю освіти — Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я. Так, батьківський чат у Вайбері в цей перелік не входить!
Міністерство освіти та науки нещодавно опублікувало офіційні рекомендації про початок навчального року 2020-2021. З 1 вересня у школах необхідно дотримуватися соціального дистанціювання і правил гігієни, а до школи не пускатимуть батькыв та супроводжувачів. Вчитися дистанційно або на екстернаті рекомендовано лише учням із захворюваннями дихальної та імунної систем.

Питання, яке дуже хвилює батьків — це маски. І ні, вони не обов’язкові під час занять, а потрібні лише на вході та під час пересування приміщеннями школи. Решта заходів стандартні: уникати скупчень, проводити заняття на відкритому повітрі, коли є така можливість, встановити гнучкий графік, закріпити кабінети за класами.

Якщо говорити про методичні рекомендації, то на початку нового навчального року школи мають з’ясувати рівень опанування програми 2019/2020, і провести коригуюче навчання за потребою.
Остаточне добро на навчання даватиме МОЗ. Рішення ж щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах «зеленого», «жовтого» та «помаранчевого» рівнів небезпеки ухвалює педагогічна рада закладу з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.

Очне навчання не відбудеться лише у «червоних зонах» — там де рівень епідемічної небезпеки дуже високий. Остаточно зрозуміло, хто увійде в новий навчальний рік «червоним», а хто «зеленим», буде за тиждень до 1 вересня.

Коментарі експертів:

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль:

Навчальний рік почнеться в Україні 1 вересня. Нормальний навчальний рік. Це важливо. Тому що люди хвилюються. Є якісь спекуляції, маніпуляції, що всі будуть вчитися вдома, що соціалізація дітей не відбудеться.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов:

У нас визначені правила, які розроблялися МОЗ разом з МОН. У цих правилах визначено, що цей обов’язок щодо виявлення дітей з ознаками гострої респіраторної хвороби, проведення термоскринінгу, як звертатися в тому числі до лікарень, в які терміни, покладається на керівництво школи.

Засновниця «Освіторії» Зоя Литвин:

Негативні емоції — поганий помічник у часи невизначеності. А вміння гуртуватися — хороший. Американські освітні експерти та Aspen Institute, підсумовуючи результати дистанційного навчання, дійшли висновку, що найважливішим фактором успіху були стосунки між дітьми, вчителями та батьками. Довіра, згуртованість та відкрите спілкування виявилися важливішими за ресурси чи методики.

” Місто” запитало у читачів: Чи виправдала себе карантинна форма навчання у школах, яку запроваджували весною?

Марія, психологиня:

Думаю не виправдано, для школярів це не є навчання. В місті ще може якийсь відсоток дітей матеріал засвоїв, а в селі точно ні.

Валерій, пенсіонер:

Я не лікар, тож не знаю як воно для епідемії, але дистанційно вчитись – це як троянду нюхати через протигаз.

Іра, приватна підприємиця:

Зрозуміло, що дітям краще вчитись в школі спілкуючись з ровесниками, та й у вчителя перепитати можна. Освіта страждає.

Сергій, фарбує авто:

В мене син в першому класі. Дружині моїй складно з цим всім, але може менше захворіють, коли на карантині.

Катерина, домогосподарка:

Не дуже. В мене двоє дітей 3 і 7 клас, важко було, хочу щоб вже все налагодилось і в школу йшли. Все купили і дуже чекаємо.

Автор Максим ЗОТОВ

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook