Від збору дощової води до підтримки захисників: у Вінниці підбили підсумки «Ековектора-2025»


У Вінниці офіційно підбили підсумки екологічного конкурсу «Ековектор-2025», під час якого учні шкіл громади довели, що навіть дитячі ініціативи можуть приносити вагому користь. Протягом року школярі втілили в життя десятки проєктів — від створення систем збору дощової води та теплиць із лікарськими травами для військових до облаштування комфортних навчальних просторів. Загалом за час існування програми 44 заклади освіти реалізували ідеї, які не лише розвивають екологічну свідомість, а й допомагають громаді та захисникам України.

Про це інформує Місто, посилаючись на сайт Вінницької міської ради.

Минулого року учні реалізували десять проєктів-переможців. Вони допомагають економити ресурси, озеленювати території, облаштовувати навчальні простори й водночас підтримувати українських військових.

«У конкурсі “Ековектор” щороку бере участь дедалі більше шкіл, зокрема заклади з приєднаних територій громади. За роки проведення вже 44 заклади освіти реалізували екологічні проєкти. Діти пропонують рішення, які працюють і для школи, і для громади, і для підтримки наших захисників», – розповідає директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Школярі створювали природничі зони навчання, велопарковки, збирали дощову воду для технічних потреб. Інші команди готували набори сухих овочів і заготовки для польових страв, які передавали на передову.

Конкурс дає можливість пройти весь шлях – від задуму до реалізації. Учні планують, працюють у командах, беруть відповідальність за результат і бачать, як змінюється простір навколо них.

Під час підсумкової зустрічі учасники отримали грамоти департаменту освіти Вінницької міської ради за реалізовані проєкти.

Одним із прикладів став проєкт ліцею №24 «Крапля до краплі». Учні встановили систему збору дощової води з фільтрацією: опади накопичуються у спеціальних ємностях і використовуються для поливу зелених насаджень та технічних потреб школи.

«За кілька місяців ми зібрали близько 450 літрів дощової води й використовували її для догляду за рослинами. Було важливо бачити, що ідею підтримали учнівське самоврядування та працівники школи. Це додає впевненості, що наші ініціативи потрібні», – ділиться враженнями учениця ліцею №24 Аліса Білик.

Минулорічні результати – це лише частина змін. У класах уже обговорюють нові ідеї.
Читайте також:

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook