На кафедрі комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету стартувала акція «Відповідальна ІТ-освіта», котра стимулює студентів бути обачними під час пандемії, і водночас заохочує до науково-дослідної діяльності, генерування креативних ідей та подальшої підготовки прикладних проектів задля профілактики інфікування і поширення COVID-19. Зокрема, представлено «пілотну версію» портативного робота для безконтактного вимірювання температури тіла людини.
Про це повідомляє прес-центр ВНТУ.
Робота розробили минулого року для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City», де команда кафедри комп’ютерних наук — студенти Володимир Шепель, Роман Гульчак і Андрій Капацин, здобула четверте місце серед 19 студентських команд з усієї України.
Нещодавно розробку адаптували. «Ми не можемо бути осторонь. Особливо, коли нам є що запропонувати. Ми починаємо адаптувати наші розробки до вимог часу і застосовувати креативний підхід у нових розробках задля покращення карантинних реалій, – розповідає завідувач кафедри комп’ютерних наук, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий. – Хочу подякувати команді розробників-модернізаторів, які працювали під керівництвом доцента Сергія Барабана: студентам Роману Гульчаку, Володимиру Шепелю, кандидату технічних наук, старшому викладачеві Володимиру Озеранському».
Розробники розповідають, що до робота додали модуль для безконтактного вимірювання температури тіла людини і написали програму обробки виміряних значень, додавши до робота LCD-дисплей задля виведення інформації про поточну температуру із одночасною рекомендацією подальших дій.
«Робот має спроектований і надрукований на 3D-принтері маніпулятор. «Мізки» робота – плата Arduino Uno. Він має Bluetooth-модуль, тобто ним можна керувати зі смартфону», – розповідає очільник гуртка «Робототехніка та інтернет речей», кандидат технічних наук, доцент кафедри КН Сергій Барабан, до речі номінант рейтингу «ТОП-50 Global Teacher Prize Ukraine 2020».
Робот в реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини. Лише за перший день, апробували його на близько сотні добровольців як студентів, так і викладачів.
Нагадаємо, вінницький професор закликає не вірити чуткам про об’єднання ВНТУ і ДонНУ
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook