Вимиті дороги, затоплений врожай, криниці, будинки та сараї: 17 червня село Клембівка Ямпільського району знову затопило після сильної зливи.
Місцеві жителі відрами та лопатами вигрібали намул та болото, яке утворилося через проливний дощ. Намул і багнюка на вулиці після дощу подекуди сягала колін.
За інформацією пресслужби ГУ ДСНС у Вінницькій області, у Клембівці сильно підтопило 5 житлових будинків, 8 присадибних ділянок, 5 криниць і розмило 300 метрів вулиць. Рятувальники за допомогою мотопомпи відкачали 520 кубів води лише з присадибних ділянок. Допомагали «розгрібати» наслідки негоди й жителі села: хто з лопатами, хто з відрами, хто з совками…
Місцева жителька Людмила Волошина розповідає, що стихія наробила лиха для багатьох мешканців села, і страждають люди тут ледь не з року в рік – після сильних злив.
- Жах, що робиться. Вода прийшла раптово… У однієї бабці в хаті по вікна була вода, стільці плавали. Коли воду відкачали, то 14 відер намулу вибрали. І так як хата з глини, то жити у ній стало небезпечно. Цю бабусю забрала дочка до себе жити, а виводили сусіди. Коли виводили її з хати, то води було по груди на подвір’ї. Сусіди встигли врятувати документи, – розповіла Людмила Волошина.
- Донька бабусі, Тетяна Маляр, розповідає, що торік після зливи вода дійшла лише до веранди. А тепер – затоплена і хата, і город… Жінка каже, що буквально за півгодини зливи у хаті її матері було стільки води, що її рівень сягав ліжка. Після потопу 80-річну маму вона забрала до себе додому. Каже, у затопленому будинку робити вчергове ремонт просто немає сенсу.
- У нас є де жити. Я не можу її лишити в цих умовах. Затопило все: хату, город, курник… Кури так і сиділи зверху на курниках, ми не могли їх звідти дістати. Вся хата – у воді, – розповіла жінка.
І справді, як тільки почалася злива, люди кинулися рятувати худобу і птицю: курей збирали у мішки, корів прив’язували на мотузок і відводили подалі від «стічної канави». - Сільська голова Валентина Зарічна-Бобошко зауважує, що село постійно страждає від злив, адже частина його вулиць розташована у ярах, куди й збігає вода. Дренажної системи чи дамби тут немає.
Сільська голова розповідає, що одразу після негоди зробили обхід села, аби побачити наслідки. Скільки і кому виплачувати – будуть вирішувати на сесії. - Хоча наш бюджет дуже скудний, ми все одно не залишаємо наших людей у біді. Ми знімаєм з інших видатків і перекидаємо… Минулого року ми відшкодували людям 39-40 тисяч гривень. Хоча це радше можна назвати допомогою, а не відшкодуванням, – каже Валентина Зарічна-Бобошко.
- …І якщо відкачати воду з будинків та криниць можна, можна зробити ремонт в будинках, то із затопленою городиною уже не зарадиш. Жителі Клембівки планують восени переорати свої городи. А те, що садили і доглядали, як думають, доведеться купувати.
Автор Діана КОЛНОГУЗОВА
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook