Почали з’являтись деталі з нещодавньої зустрічі в Кабміні щодо нового проекту Перспективного плану формування громад Вінниччини.
Про це у своєму Фейсбук акаунті пише директор регіонального ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець.
“За інформацією Віталія Безгіна, Павлівська, Сутисківська, Агрономічненська ОТГ погоджені в самостійно форматі, Гавришівська ОТГ – потрібно провести додаткові консультації. По Вінницькому району багато змін, тому План допрацьовується. За інформацією Народної депутатки України Ірини Борзової, по сучасному Тиврівському району передбачено утворення трьох ОТГ – Тиврівської, Сутисківської і Гніванської (дивіться ілюстрації до тексту – Ред). До речі, зверніть увагу на рівень спроможності Тиврівської ОТГ – він по Методиці вийшов рівний 4,2 – тобто середній. Щось не стикується з останньою оприлюдненою інформацією, що там дефіцит у 20 млн грн, або хтось щось неправильно рахує”, – пише Андрій Кавунець.
За словами експерат, для нього особисто нова карта по Тиврівському району абсолютно не стала дивиною.
“Адже саме такий формат утворення ОТГ був абсолютно зрозумілим, за умови якщо Сутиски захочуть бути окремою ОТГ. Маю на увазі, зрозумілим всім тим, хто знає Методику і вміє робити елементарний аналіз. Тому для чого було збурювати весь район, доводячи спочатку що Сутисківської ОТГ не буде, а потім (з не меншим завзяттям) – що Тиврівської ОТГ не буде? Але то питання до тих, хто намагався порушити процедуру і маніпулювати інтересами громад”, – зазначає Андрій Кавунець.
Він додає, що для нього більш важливою стала перемога однієї маленької сільської громади.
“Мало хто звернув увагу, але в першій версії Плану Краснянська сільрада була включена до складу Мурафської ОТГ, а в другій – вже відійшла до складу Тиврівської ОТГ. Чому це перемога сільради? А тому що, коли з кабінетів у Вінниці планували формування громад, то мабуть по мапі (сподіваюсь що не по GoogleMаps) побачили, що з Краснянки до Мурафи 16 км – і вирішили включити Краснянську сільраду до складу Мурафської ОТГ. А по факту – це 16 км польових доріг, які часто просто непроїздні. Більше того – в Краснянці (маленьке село) немає власної школи і амбулаторії, і тому щодня з Краснянки в сусідні Строїнці (до яких 8 км) автобус возить діток в школу, а люди їдуть до лікаря. Так от – Строїнці по тій, першій версії Плану мали піти до Тиврівської ОТГ. А отже – Краснянка і Строїнці мали опинились в різних ОТГ. І як мали отримати мешканці Краснянки послуги з шкільної освіти та первинної медичної допомоги в новій, Мурафській ОТГ? Не кажучи вже про те що з Краснянки до Мурафи їхати знов-таки через Строїнці, і загальна відстань там 43 км”, – додає експерт.
Він зазначає, що спільно з представниками громади опрацював звернення до облдержадміністрації та Міністерства.
“І дуже добре що здоровий глузд переміг. Тому іноді для окремих населених пунктів головним питанням є не те, чи стануть вони центром ОТГ чи ні, а до якої саме ОТГ їх буде включено. І думка таких громад однозначно має бути врахована!”, – резюмує Андрій Кавунець.
Нагадаємо, передумови утворення ОТГ на Вінниччині обговорювали в облдержадміністрації.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook