На ставці Гітлера планують встановити п’ять локацій з доповненою та віртуальною реальністю
Мобільний додаток, який дозволить відвідувачам візуалізувати залишки зруйнованих бункерів через віртуальну доповнену реальність, планують застосовувати на ставці Гітлера, що під Вінницею. Він стане цифровим доповненням оновленого екскурсійного маршруту протяжністю у два кілометри. Окрім цього, будуть розроблені інформаційні стенди із спеціальними QR-кодами, що дозволить відвідувачам ознайомитися із додатковою інформацією про комплекс. Біля кожного планують встановити бетонний макет зруйнованого об’єкту у певному масштабі. Його можна буде обійти, обдивитися і зрозуміти, яким він був перед тим, як ставку здійняли у повітря.
- Ідея доповненої реальності на часі, цю атракцію використовують не лише у музейній справі, але для «оживлення» книг, зокрема книжкових героїв, тому ми вирішили не відставати від сьогодення і започаткували цікавий проєкт, – розповідає директор історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму Сергій Гареник. – Він складається з двох частин – аналогової і цифрової. Над першою ми працюємо спільно з дизайнером Олександром Антонцем. Вона передбачає встановлення інформаційних табличок на екскурсійному маршруті із QR-кодами, які дозволять отримати повний досліджений обсяг інформації про об’єкт. Також маємо ідею відлити з бетону невеликі, у визначеному масштабі, макети бомбосховищ, які можна буде обійти навколо і зрозуміти, який вигляд мав цей об’єкт до руйнування.
- Цифрова складова, за його словами, покликана відтворити віртуальну доповнену реальність. Для цього розроблять мобільний додаток, який відвідувач зможе скачати на свій смартфон перед екскурсією. Коли людина рухатиметься за маршрутом, то зможе відтворювати доповнену реальність того чи іншого об’єкту. Для цього встановлять реферні точки по краях залишків бомбосховищ, що дозволить відвідувачу побачити картинку цілісного бункера.
- Аналогова частина проєкту на фінішу. Наразі редагуються інформаційні тексти, підбираються фото та здійснюється комплектування і дизайнерське оформлення стендів. З цифровою складовою складніше, бо попри те, що є ІТшники з громадської організації, які готові взятися за роботу, треба знайти кошти, а вже тоді приступати до роботи, – резюмує директор.
- Найближчим часом у музеї запланована зустріч зі спеціалістами ІТ-сфери, дизайнерами, архітекторами та представниками влади, на якій обговорять деталі проєкту, визначать терміни його реалізації та джерела фінансування.
Автор Олександра МАКОВЕЦЬКА
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook