У 2025 році кількість судових рішень у справах щодо корупційних правопорушень зросла на 37% — винесено понад 2 тисячі вироків. Лідером за кількістю засуджених стала Вінницька область. У більшості випадків порушникам призначено штрафи. Основною підставою для притягнення до відповідальності були порушення у сфері фінансового контролю — зокрема, неподання декларацій або недостовірні відомості в них.
Про це повідомили на аналітичній платформі “Опендатабот”.

корупція. Опендатабот
Більшість судових справ — 73% — стосуються порушення вимог фінансового контролю, коли посадовці не подали декларації або зробили це з помилками. Таких рішень стало у п’ять разів більше, ніж торік. Натомість справ про хабарі — 347, що майже вдвічі менше, ніж минулого року. Ще менше — лише 70 рішень — стосуються конфлікту інтересів.
У переважній більшості випадків — 97% — покаранням став штраф. Позбавлення волі отримали лише 44 особи. Розміри штрафів варіюються від 850 грн до 680 тис. грн.
Корупційна статистика за видами покарань:
- Штрафи — 1 972 випадки (97%)
- Позбавлення волі — 44 (2,2%)
- Громадські роботи — 11 (0,5%)
- Обмеження волі — 3 (0,1%)
- Звільнення від покарання — 2 (0,1%)
Найбільший штраф 2025 року присудили аспіранту київської музичної академії, який за гроші пропонував іноземцям допомогу зі вступом і навчанням. Найбільший термін — 10 років — отримав військовослужбовець із Сумщини, який привласнив і продав військове обладнання.
Активне винесення вироків пояснюють поверненням обов’язкового декларування у 2024 році. Саме тоді держслужбовці мали подати звітність не лише за поточний рік, а й за попередні.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook