У Вінницькій області зареєстрували випадок пташиної чуми

У приватному підприємстві «Хутір» села Бугаків Немирівського району, що у Вінницькій області, 8 січня зареєстровано загибель птиці. Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, причина – пташиний грип.

“Рішенням головного державного ветеринарного інспектора Вінницької області до з’ясування обставин загибелі птиці та встановлення діагнозу були введені карантинні обмеження на 72 години. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (Київ) 19 січня встановлено діагноз на грип птиці”, – інформує управління.

За попередньою інформацією на підприємстві утримувалося близько 98 тис. голів птиці яєчного напрямку.

“З метою координації дій з локалізації і ліквідації спалаху грипу птиці та проведення епізоотичного розслідування до місця події відряджено групу експертів Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи”, – додають в управлінні.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській райдержадміністрації затвердять план з ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці.

“Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, зразки біоматеріалу будуть направлені для проведення відповідних досліджень та зберігання в міжнародну референс-лабораторію”, – інформує Головне управління Держпродспложивслужби у Вінницькій області.

Додамо, що грип птиці, який також називають чумою птиці, представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної і дихальної систем та високою смертністю. Грип птиці охоплює велику частину поголів’я у неблагополучному господарстві та на великій території навколо.

Протягом останнього часу грип птиці зареєстровано в Польщі, Словацькій Республіці, Угорщині та Румунії, які є сусідами України.

Збудником грипу є РНК-місний вірус. Існує можливість переадаптації штамів вірусу грипу людини до птиці та інших видів тварин і навпаки.

За природного інфікування вірус грипу можна виділити від усієї домашньої та деяких видів дикої птиці, які є резервуаром збудника в природі.

Грип птиці швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом і проникає до чутливого організму перш за все через слизові оболонки клоаки та кон’юнктиви. Існує також аліментарний шлях передачі збудника. Таким чином, джерелом інфекції є хвора птиця, а сам вірус може швидко поширюватися через забруднений корм, воду та підстилку. Найбільш небезпечним джерелом збудника вважають перехворілу птицю, яка зберігає вірусоносійство протягом не менше двох місяців.

Одним із факторів розповсюдження хвороби може бути перевезення хворої або підозрілої птиці, особливо іще до появи перших симптомів захворювання. Вірус також може поширюватися через товарну продукцію (яйця, тушки, пір’я), отриману від клінічно хворої або інфікованої птиці. Певну роль у поширенні грипу здатні відігравати і дикі птахи, переносячи збудника на великі відстані.

Специфічного лікування при захворюванні птиці на грип не розроблено. Вся птиця у вогнищі інфекції, а також у загрозливій зоні підлягає знищенню.

Нагадаємо, на Вінниччині зафіксували небезпечну форму грипу.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook