Протести біля Офісу президента:  як довго триватимуть і до чого призведуть

Протести біля Офісу президента продовжаться через наближення місцевих виборів. Різні політсили намагатимуться про себе заявити таким чином. Тому владі треба оперативно реагувати, але не допускати гарячої фази протистояння.

Учасники нинішніх київських протестів мають різні політичні вподобання. Зокрема, протестують прихильники проросійського блогера Анатолія Шарія. Його поплічники вимагають захисту від нападів. Сам Шарій закликав вийти на мітинги через нібито тиск з боку поліції та активістів і навіть заявивив, що з собою можна навіть приносити “щось для самозахисту”. Вочевидь він розраховував на сутички. І такі були: уже після акції у метро на станції «Хрещатик» прихильники проросійського блогера побили ветерана полку «Азов».

Націоналістичні організації, що також вийшли на протести, обіцяють “вилікувати шаріїівців”. Зокрема, про це заявив лідер С14 Євген Карась.

У поліції не виключають, що учасники заходів можуть вдаватися до заздалегідь спланованих агресивних дій. Тому звернулися до всіх громадян з проханням дотримуватися вимог чинного законодавства і реалізовувати своє право на зібрання виключно мирним шляхом.

У Національній поліції наголосили, що поліція – поза політикою. І її працівники діятимуть у межах своєї компетенції і відповідно реагуватимуть на всі випадки порушення чинного законодавства.

Між тим, кількість протестних акцій у Києві тільки зростає. У понеділок, 15 червня, під Шевченківським судом в Києві проходила акція протесту на підтримку активіста Сергія Стерненка, якого звинуватили в умисному вбивстві під час нападу на нього в 2018 році, а також незаконному носінні холодної зброї.
Хвилювання також викликає напруга, яка зростає навколо розслідування так званих «справ Порошенка». В ДБР підготували клопотання до суду щодо обрання Порошенку запобіжного заходу. У відповідь ряд проросійських електронних ЗМІ почали накручувати ситуацію, заздалегідь обіцяючи, що арешт Петра Порошенка автоматично призведе до ескалації напруження, масових і неконтрольованих заворушень.

В свою чергу Європарламент обіцяє пильно стежити за справою Порошенка та застерігає Україну від політичних переслідувань. Про це нагадує український політолог Сергій Таран.
“Це означає що будь-які спроби «по безпрєдєлу» посадити Порошенка закінчаться руйнацією відносин між Євросоюзом та Україною. Двопартійну підтримку України США Зеленський вже зруйнував. Все це поставить Україну в ситуації якщо не ізоляції, то, принаймні, дистанціювання від Заходу. Що безумовно прямо вплине на спроможність України чинити спротив російській агресії. А це неминуче штовхатиме Зеленського в обійми Московії. Саме в таку ситуацію потрапив і Янукович, який після ув’язнення Тимошенко та відмови від європейського курсу пішов просити допомоги у Росії. Чим це закінчилось, ми знаємо. Буде дуже схоже. Питання лише – якою ціною це обійдеться для України і в якому місці буде новий Ростов”, – зауважує політолог.

Коментарі експертів:

Народний депутат від фракції “Батьківщина” Іван Крулько:

Так не може бути, що всередині країни штучно роздмухується протистояння. Кожна людина має право на протест, але цей протест має бути мирним. Я вважаю, що ми повинні уникати будь-яких штучних протистоянь, які можуть призвести до неконтрольованої ситуації в Україні.

Політолог Тарас Загородній:

Наближається місцева виборча кампанія. Тому приглушити протестні акції складно. Але владі треба уникати гострих кутів, які могли б викликати вибухову ситуацію в державі. Краще нехай учасники акцій випустять пар.

Народний депутат VIII скликання Євген Балицький:

Я стривожений тим, що відбувається зараз в Америці, тому що я ніколи не міг припустити, що там це можливо. Сьогодні я бачу, як десяток поліцейських поклали дівчину на підлогу, потім воду їй дають. Я дуже не хотів, щоб у нас в країні це сталося. Зараз це все може перерости в той тренд, анархію і безвладдя, які йдуть до нас із заходу.

“Місто” запитало у читачів: Якими будуть наслідки численних масових акцій протесту, які нині розгорнулись у Києві?

Юлія, лаборантка:

-Не знаю навіть. Мені здається, що краще б люди йшли на роботу. Я взагалі до цих протестів ставлюсь негативно. Не думаю, що закінчиться позитивно.

Олександр, робітник:

-Думаю, що все нормально закінчиться. Гада. Стерненка відпустять, влада побоїться його пресувати далі, наскільки я оцінюю події останніх років.

Анжела, працює у Польщі

-Ще не скоро закінчиться це все. Але думаю, що все має прийти в норму. Після 2014 року влада мусить дослухатись до українців.

Дмитро, в пошуках роботи:

З одного боку коронавірус – така собі внутрішня криза, а з іншого боку політична. Проте це все не закінчиться добре,якщо не буде серйозних змін.

Оля, студентка:

-Я навіть не знаю, що сказати. Я не в курсі ситуації. Всі все це просто лякає, тому новинами майже не цікавлюсь. Стаюсь мислити позитивно.

Автор Максим ЗОТОВ

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook