«Через обізнаність до підняття якості життя» – така назва проєкту з інклюзії, що впроваджувався протягом 2019 року на Вінниччині за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Виконавцями проєкту стали громадські активісти із ГО «Паросток», що має великий досвід співпраці із органами влади та населенням з питань інклюзії.
Як пояснила Ірина Саранча, голова ГО «Паросток» та координаторка ініціативи у Вінницькій області, головною метою проєкту була активізація осіб з інвалідністю на території ОТГ регіону. Для втілення ідеї були обрані кілька ОТГ Вінниччини, а саме: Калинівська міська ОТГ, Брацлавська та Дашівська селищні ОТГ для залучення мешканців та посадовців органів місцевого самоврядування громад до процесів розвитку територій.
Інформаційно-просвітницьку кампанію виконавці проєкту ГО «Паросток» спрямували на формування громадянської позиції жителів ОТГ щодо питань інклюзивності, а також підвищення інклюзивної свідомості. Крім того, в процесі впровадження ініціативи особливу увагу звертали на посилення ролі людей з інвалідністю у житті ОТГ та збільшення рівня їх довіри до процесів реформування місцевого самоврядування.
Про це повідомила Альона Смірнова, комунікативний менеджер ГО «Паросток». Вона зауважила, що кількість мешканців, що була охоплена інформаційно-просвітницькими заходами в рамках інклюзивного проєкту Програми «U-LEAD з Європою» сягнула понад 400 осіб.
«Під час реалізації проєкту з інклюзії та посилення рівня доступності в ОТГ Вінниччини, ми провели 12 тренінгів, по 4 у кожній з відібраних ОТГ, для людей з інвалідністю та їх найближчого оточення, що проживають у Калинівській, Дашівській та Брацлавській громадах. Команда виконавців проєкту приділила увагу проєктному менеджменту, адже участь людей з інвалідністю у розбудові громад можлива за умови навичок формування проєктних заявок, використання грантових коштів для реалізації ініціатив і механізмів прийняття рішень на рівні місцевої влади. До тренінгів із написання проєктів ми залучили активістів молодіжних організацій, що працюють та проживають на території ОТГ», – розповіла Альона Смірнова.
В рамках проєкту, серед напрямків роботи із мешканцями та представниками органів місцевого самоврядування ОТГ, активісти ГО «Паросток» опрацювали із людьми з інвалідністю різних нозологій питання налагодження комунікацій між учасниками процесу покращення рівня доступності на території громад.
Особливістю впровадження проєкту на Вінниччині стало залучення до навчальних заходів з комунікацій представників сфери освіти, медицини, культури в ОТГ. Для мешканців Калинівської, Дашівської та Брацлавської ОТГ було організовано також цікавий навчальний тренінг із універсального дизайну. Як пояснили виконавці проєкту, універсальний дизайн враховує всі сучасні стандарти доступності, які повинні бути реалізовані на території громад.
Впродовж реалізації проєкту, команда ГО «Паросток» надала більше 200 консультацій з інклюзії представникам ОТГ області.
Варто зазначити, що організаційну допомогу на регіональному рівні виконавцям проєкту надали експерти – радники ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою».
Експерти підкреслюють, що проєкт із підвищення рівня доступності за підтримки Програми став ще однією сходинкою для ОТГ Вінниччини, яка посилює обізнаність представників ОМС і жителів громад з питань інклюзії, а також дає можливості залучення всіх категорій населення до розвиткових проєктів з відродження своїх територій.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook