На Вінниччині презентували виставку дитячих малюнків «Моя родина вільна від насильства»

У фоє адмінбудівлі «Книжка» 25 листопада презентували виставку дитячих малюнків «Моя родина вільна від насильства». Захід проводиться Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації в рамках всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства», яка сьогодні стартувала на Вінниччині.

Виставка має на меті привернення уваги суспільства до прав дитини, а також виховання толерантної ненасильницької поведінки у дітей дошкільного та шкільного віку. Також важливою є популяризація загальнолюдських цінностей, виховання високих моральних якостей та відповідального ставлення до оточення, розвиток творчого потенціалу дітей.

«В експозиції презентовано найкращі малюнки дітей Вінниччини, хоча відбирати їх було досить нелегко. Якщо говорити мовою малюнків, то діти мріють, щоб люди любили, дбали і не кривдили один одного. Їхній світ – це світ без насильства, сповнений тепла, позитиву, справжніх почуттів, а завдання дорослих – реалізувати дитячі мрії», – зазначають організатори заходу.

Держава здійснює захист дитини від усіх форм домашнього насильства та інших проявів жорстокого поводження з нею.

Відповідно до Ст.150 Сімейного кодексу України, передбачено такі обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини:

  • виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї і родини, свого народу, своєї Батьківщини;
  • піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
  • забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя;
  • поважати дитину;
  • забороняються будь-які види експлуатації дітей;
  • забороняються фізичні покарання дитини батьками чи іншими особами, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Особа, яка зазнала домашнього насильства може звернутися:

  • до поліції за номером 102 або до місцевого відділу (написати заяву);
  • до медичного закладу, якщо зазнали фізичного чи сексуального насильства;
  • до відповідальної / Уповноваженої особи у місцеву раду (міську, селищну, сільську) або райдержадміністрацію;
  • до місцевого центру соціальних служб;
  • до служби у справах дітей, якщо ваші діти – неповнолітніх;
  • до Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.
  • Вінницька обласна мобільна бригада тел.: (073) 138 80 37;(095) 796 44 72;
  • Вінницька міська мобільна бригада тел.: (0432) 67 04 60; (093) 900 15 60;  (098) 900 15 60);
  • на обласну «лінію довіри» із запобігання домашнього насильства у Вінницькій області за номером 0 800 75 04 75. Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

Якщо Ви стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте на Національну дитячу «гарячу лінію» 0 800 500 225. Дитина має право особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах дітей, центрів соціальних служб, інших уповноважених органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів.

На «Гарячу лінію» безоплатної правової допомоги також можна звертатися по допомогу за номером: 0-800-213-103.

Особа, яка постраждала від домашнього насильства, має право на безпечне місце перебування. У Вінницькій області це Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, перебувають у складних життєвих умовах.

У Притулку може перебувати жінка або жінка з дітьми, яка постраждала від домашнього насильства за направленням від Національної поліції, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільної бригади або структурного підрозділу місцевої держадміністрації цілодобово та безкоштовно до трьох місяців.

Нагадаємо,  за вбивство тещі чоловік проведе 10 років за гратами.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook