На Вінниччині підрахують найбільшу популяцію зубрів в Україні

Користувачі мисливських угідь Вінниччини, Кіровоградщини та Черкащини проводять зимовий облік диких тварин.

За інформацією Центрально-Західного міжрегіонального управління ЛМГ, лісівники здійснюють «перепис» лісових мешканців, щоб визначити орієнтовну чисельність і видове різноманіття фауни цих регіонів. Такий облік традиційно проводиться на початку року та триває 7-10 днів.

«Дані, отримані під час обліку мисливських тварин, допомагають дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає, – розповідає начальник відділу мисливського господарства, полювання та рекреації ЦЗ МРУ ЛМГ Валентин Пастух. – Також на основі даних обліку диких тварин готуються ліміти добування, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2025-2026 років.

Деякі лісництва уже завершують облік тварин. Приміром, лісівники Вінницького надлісництва вже до кінця поточного тижня готові сказати, скільки зубрів мешкає на території лісових угідь. Тут мешкає найбільша популяція червонокнижного велета в Україні. А загалом лісівники планують завершити облік диких тварин до 20 лютого.

На основі обліку узагальнюють дані про щільність таких хижаків, як вовки, лисиці, кількість яких останніми роками дуже збільшується. У 2024 році зафіксували 185 вовків (98 з них на Кіровоградщині, 9 – на Черкащині)», – йдеться у повідомленні.

У Центрально-Західному міжрегіональному управлінні ЛМГ зазначили, що продовжує зростати кількість лисів – 12801 голова. І це невтішний факт, адже лис є переносником сказу для диких та свійських тварин. Щільність лисиці останніми роками перевищує норму практично по всій Україні.

«Лисиці та вовки є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Надходять дані про напад вовків і на свійських тварин.

Загальна площа мисливських угідь ЦЗ МРУ ЛМГ становить 5 млн. 750,1 тисяч гектарів. З них на Вінниччині – 2 млн. 135,4 тис., Кіровоградщині – 1 млн. 960 тис. га, Черкащині – 1 млн. 654,7 тис. га», – йдеться у повідомленні Управління.

На Вінниччині мешкає найбільша популяція зубрів в Україні

Читайте також. Масштабні загоряння на Вінниччині: горіли екосистеми, будинки та автівки.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook