В рамках ініціативи «Солідарність голів громад через муніципальне партнерство», за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та організаційної підтримки Вінницького регіонального офісу Програми, відбувся черговий онлайн-форум для керівників ОТГ Вінниччини – «Інформування громадян та сприяння соціально відповідальній поведінці під час пандемії – приклад муніципалітету Сааремаа, Естонія».
Учасників онлайн-зустрічі привітали Високоповажний Пан Каімо Кууск – Посол Естонії в Україні, Бенедикт Херрманн – представник Представництва ЄС, а також Бастіан Файґель – Директор Програми від GIZ, «U-LEAD з Європою».
«Форум присвячений управлінню місцевими громадами під час пандемії COVID-19. Це є регулярна платформа, яка демонструє солідарність між головами громад і муніципалітетів країн ЄС та України», – зазначив Бастіан Файґель у вітальному зверненні до учасників та побажав їм успіху.
“Під час онлайн-форуму Мадіс Каллас – голова муніципалітету Сааремаа (Естонія) Владімір Пребіліч – голова муніпалітету Кочев’є (Словенія) та Юрій Бова – голова Тростянецької ОТГ (Сумська область) поділились досвідом управління територіями під час надзвичайної ситуації та відповіли на запитання учасників”, — інформує Вінницька облдержадміністрація.
«Муніципалітет Сааремаа об’єднав 1 міський та 17 сільських муніципалітетів і налічує 32 тис населення, площа – 2700 км кв, бюджет – 65 млн євро. Сааремаа – це найбільший острів Естонії, що має поромне сполучення із материком. Та навіть віддаленість території не вберегла від пандемії. Інфекція поширювалась швидко і карантин був запроваджений з 15 березня по 18 травня. Ми закрили транспортне сполучення, створили логістику госпіталізації, запровадили соціальне дистанціювання та засоби захисту. Перші 45 діб створений Штаб з протидії інфекції працював щодня. Ми отримали певні результати. Наприклад, по Естонії захворюваність складає 164 на 1000 осіб, а в Сааремаа – 13 на 1000 осіб. На початку пандемії ми, за досвідом сусідніх країн, закупили контейнери для поховання, але вони не знадобились, і це, під час такої кризи – головне досягнення. Сьогодні, Естонія знаходиться приблизно на середині реалізації стратегії виходу з кризи. У нас була незадоволеність та втомленість населення на останніх тижнях карантину, але ми співпрацюємо на всіх рівнях, щоб успішно вийти з локдауну», – розповів Мадіс Каллас.
Голова муніципалітету Сааремаа підкреслив, що під час пандемії для муніципалітетів важливою є підтримка на національному рівні, швидкість прийняття рішень, співпраця влади і населення, а також волонтерство.
В ході онлайн-форуму керівники громад Вінниччини дізнались про досвід муніципалітету Кочев’є, де приділили велику увагу комунікації та інклюзивним послугам, а також ознайомились із досягненнями з протидії поширенню інфекції у Тростянецькій ОТГ, що на Сумщині.
В цілому, за словами спікерів зустрічі, важливими умовами успішного подолання пандемії, з практичної точки зору, є відповідальність, соціальна згуртованість та комунікація на рівні влади і громади.
«Закордонний досвід – це цікаво і важливо, але варто розуміти, що у нас є своя специфіка – певні ментальні особливості, фінанси, нам би такі бюджети…. Разом з тим, ми теж маємо стратегію реагування та виходу із ситуації. У перші дні пандемії ми створили Штаб з протидії розповсюдженню коронавірусу, до якого долучились представники бізнесу, громадськості, депутати. Організували логістику дезинфекції, закупили засоби захисту: маски, костюми, безконтактні термометри, задіяли всі служби. Варто сказати, що у надзвичайній ситуації створюється Штаб з ліквідації наслідків, але ж зараз ми працюємо у напрямку запобігання, тому більше роботи на випередження. По нашій ОТГ маємо одну особу із захворюванням, чоловік вже одужав. У нас забезпечено засобами захисту заклади охорони здоров’я первинного, вторинного рівнів, допомогли також і бригаді екстреної медицини. Коли є потужна команда, розум та ефективні підходи – все можна вирішити і з невеликими фінансами. Головне, ми отримали досвід, маємо оснащення, далі – будемо готуватись до виходу з карантину», – прокоментував ситуацію на локальному рівні Володимир Кулєшов, голова Гніванської ОТГ, учасник онлайн-форуму.
Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», повідомив, що у майбутньому, мери з Італії, Німеччини, Іспанії та Естонії також проведуть онлайн обговорення з українськими колегами щодо досвіду боротьби з COVID-19.
«Криза, пов’язана із поширенням коронавірусу охопила весь світ і Україну також. Досвід муніципалітетів, що вже мають успішні результати є надзвичайно корисним для громад Вінниччини. Представники ОТГ області взяли участь у кількох таких онлайн-форумах та дізналися про кращі практики управління територіями від західних колег, поділились досвідом та обговорили дієві механізми боротьби із пандемією на локальному рівні. Спілкування у такому форматі продовжиться й надалі і ми сподіваємось на гарні результати», – зазначив Віталій Швець.
Нагадаємо, у Вінницькій облдержадміністрації роз’яснили правила торгівлі непродовольчими товарами.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook