28 прийомних батьків та батьків-вихователів підвищували кваліфікацію у Вінниці

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки підвищення кваліфікації за 40-годинною програмою. Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у лютому розпочав проводити такі навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

“Родини усіх учасників функціонують більше двох років. Деякі батьки беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте. Навчання для кожної групи учасників проходить у тренінговій формі та триває п`ять днів”, – інформує Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У 2020 році до програми підвищення кваліфікації включено навчальні модулі різної тематик.

“На заняттях відбувається обмін досвідом між батьками. Зокрема, у перший день навчання батьки презентують досягнення та історії успіху прийомних дітей, розповідають про власний досвід формування та дотримання правил родини, сімейних традицій, розповідають про спільну діяльність та відпочинок, діляться методами виховання дітей тощо”, – додають у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Тренери допомагають опрацювати учасникам навчання поняття «потреби», «мотив», «мотивація» та питання, пов`язані з особливостями розвитку мотиваційної сфери дітей; чинники, які обумовлюють потреби людини, та ознайомлюються з ієрархією потреб. А батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу, який функціонує більше 15 років у Вінницькій області, Руслан та Арчана Ткачуки презентують учасникам навчання власний напрацьований досвід виховання дітей та діляться заходами профілактики емоційного вигорання, які застосовуються ними у процесі роботи.

В окремий тренінговий день батьки з інструктором тренінгового центру «Школа першої допомоги Товариства Червоного Хреста» Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України проходять навчання з питань надання першої домедичної допомоги дитині. Відпрацювання практичних навичок надання допомоги під час раптової зупинки серця, серцевого нападу, у разі підозри на шок, порушення прохідності дихальних шляхів, допомозі дитині в непритомному стані, при судомах (епілепсії) тощо здійснюється за допомогою муляжів.

За результатами навчання учасники отримали відповідні сертифікати.

Нагадаємо, по влаштуванню дітей у сім’ю Вінниччина — серед лідерів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook