Олія виробляють різними способами. Віджимання вважається найбільш екологічним методом, адже продукт зберігає багато вітамінів і мінералів. Щоб витягти з насіння якнайбільше олії, потрібне якісне обладнання. Шнековий прес для віджиму олії є найважливішою частиною виробничої лінії. Головною функцією цього пристрою є видобуток олії з насіння.
Холодний віджимання при низькій температурі вважається найбільш «чистим» методом. При гарячому віджимі мезгу попередньо обробляють високою температурою, що спрощує виділення. В результаті олія темніє і набуває присмаку смаженого насіння. Для обох методів знадобиться якісний маслопрес.
Що є шнековим маслопресом?
Шнековий прес є компактною машиною для механічного віджиму. Пристрій дозволяє обробляти такі рослинні культури, як соняшник, соя, лляне насіння, ріпак і т. д. Маслопрес підходить для великих заводів з виробництва олії. Він відрізняється високим виходом продукції та дозволяє організувати безперервний процес на виробничій лінії.
Основні елементи пристрою:
- станина із закритим облицюванням, на якій розміщені основні деталі конструкції;
- у станині встановлений шнековий вал;
- завантажувальний корпус для подачі сировини;
- зеєрна камера, в якій проходить пресування та безпосередньо відділення олії від макухи;
- в зеєрній камері є ванни для стоку олії та ринви для виходу макухи.
Для контролю крутного моменту використовується клинопасова передача, а від редуктора на шнековий вал він передається кулачково-дисковою муфтою.
Принцип роботи маслопресу:
- Сировина подається до завантажувального корпусу.
- Двигун передає крутний момент на шнек.
- Шнековий вал відправляє мезгу до зеєрної камери.
- У зеєрній камері відбувається віджимання.
- Через щілини камери масло стікає у спеціальні ванни.
- Макуха виходить у жолоби.
- Олія з ванн відправляється на подальшу обробку.
Виділяють маслопреси попереднього віджиму — форпреси, та маслопреси остаточного віджиму — експелери.
Переваги шнекового маслопресу:
- Стабільна продуктивність. Прес із високоякісної термообробленої сталі витримує навантаження на розрив, підходить для безперервного пресування.
- Обертання машини прискорює руйнування внутрішньої структури олійного насіння, що спрощує вилучення масла.
- Ефективність. Устаткування дозволяє економити електроенергію та спрямовувати трудові ресурси на інші процеси.
Маслопреси компанії «ТАН» відрізняються високою якістю та продуктивністю.
На що звернути увагу при виборі маслопресу
При виборі обладнання важливо звернути увагу на його характеристики та матеріали, використані в конструкції.
Устаткування безперервно виконує свої функції, зазнає значних механічних навантажень, тому важливо, щоб усі деталі були зносостійкими. Контроль якості позбавить необхідності купувати запчастини та ремонтувати пристрій.
Якісне обладнання виготовлене із високовуглецевої сталі, здатної витримати значні навантаження. Якщо деталі, що торкаються сировини, оброблені термічно, це буде плюсом і продовжить термін їхньої служби.
Найважливіша характеристика маслопресу — продуктивність. Вона вимірюється тоннами переробленої сировини (насіння соняшнику, сої, ріпаку тощо) на добу. Форпреси компанії «ТАН» здатні переробляти від 50 до 300 т на добу. Експелери — 20-25 т на добу.
Габарити обладнання теж мають значення. Перед встановленням маслопресу на виробничій лінії необхідно переконатися, що він сумісний з іншими машинами, і ви зможете скомпонувати все необхідне обладнання у приміщенні.
Шнековий маслопрес підходить для великих і середніх, безперервно працюючих, маслобійних заводів. Технічні особливості — безперервне виробництво, низька трудомісткість та високий вихід продукту — роблять це обладнання незамінним помічником для вилучення рослинних олій.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook