Міжсезоння, зміни температури, кондиціонери, занадто сухе повітря в приміщенні – основні чинники розвитку хвороб дихальної системи. Просто кашель або нежить не зникає та не виліковується, тож без приймання ліків та особливих процедур тут ніяк не обійтись. Відомо, що найефективніше ліки працюють, коли вони потрапляють прямо в легені (до осередку хвороби). На практиці ж лікування захворювань відбувається значно швидше й ефективніше, з мінімальним впливом на інші органи. Найдієвішим способом боротьби із застудою є інгаляція.
Захворювання дихальних шляхів
Дихальна система схильна до ризику багатьох захворювань. Найчастіше захворювання мають інфекційний характер, збудниками яких є бактерії та віруси. Вони осідають у дихальних шляхах і починають розвивати такі захворювання як грип, ангіна, бронхіт, трахеїт тощо.
Характерними симптомами захворювань можуть бути:
• головний біль;
• слабкість і ломота в тілі;
• виділення з носа та/або кашель;
• втрата апетиту й смакових відчуттів;
• підвищена температура тіла.
У разі наявності цих симптомів краще не розпочинати самолікування, а звернутися до лікаря, адже це може сигналізувати про початок хвороби. Звернувшись до терапевта, він проведе обстеження й призначить курс лікування: випише препарати, дасть направлення на аналізи та, найімовірніше, призначить терапевтичні процедури, серед яких може бути інгаляція.
Лікування вдома
Що ж, призначивши інгаляції, більшість із нас уявляє регулярний похід до лікарні, де потрібно проводити процедуру. Але є й ті, хто знає, що сьогодні боротися з вірусами та захворюваннями можна прямо в себе вдома, достатньо лише мати спеціальну медтехніку, яка призначена для домашнього використання. Такою є інгалятор (небулайзер). Сьогодні його, або іншу домашню медтехніку можна купити в спеціалізованих магазинах, наприклад, такою є мережа магазинів рідні медтехніка, або ж в Інтернеті в магазині medtechnika.com.ua. Тут можна купити інгалятор (небулайзер) якісних світових брендів для домашнього застосування як для дорослих, так і для дітей.
Типи інгаляторів
Є різні типи інгаляторів. Незалежно від того, який тип приладу застосовують, дуже важливо, аби інгалятор був якісний, з усіма відповідними документами (сертифікати якості, гарантія). Інгалятори (небулайзери) бувають 3 видів: компресорні, ультразвукові та меш-небулайзери. Небулайзер має здатність перетворювати лікарський препарат в аерозоль, що робить його більш ефективним під час лікування. Найпопулярнішими вважають компресорні небулайзери, оскільки в них можна використовувати будь-які препарати, призначені для лікування дихальних шляхів. Це різні бронхолітики, протизапальні, муколітики та навіть антибіотики. Головною перевагою небулайзера є те, що з його допомогою препарат дуже швидко потрапляє до ураженого органу, не завдаючи шкоди іншим органами: печінці, шлунку, підшлунковій і ниркам.
Ін’єкція або пероральне приймання ліків починає діяти не настільки швидко, як під час використання небулайзера. Також такий метод лікування вважають найзручнішим і найефективнішим для лікування захворювань дихальних шляхів у маленьких дітей. Завдяки тому, що виробники почали виготовляти небулайзери для дітей у вигляді різноманітних іграшок, типу слоників і поїздів, лікування відбувається в ігровій формі та не лякає дитину.
Як працює інгалятор? Через тиск, який проходить через трубку апарата, ліки стають парою. Апарат діє за таким принципом: кисень, стиснене повітря й ультразвук працюють воєдино для розпилення та випаровування рідкого лікарського препарату у формі невеликих аерозольних крапель або, як зазначено вище, як пара, яка моментально потрапляє в легені. Інгалятор-небулайзер безперервно подає ліки, тому вам не доведеться робити глибоких вдихів і видихів. Щодо лікарських препаратів, дозволених до використання в інгаляторі-небулайзері, то для небулайзерів передбачено спеціальні ліки, які, здебільшого, випускають в ампулах.
Важливо! Використання препаратів, які містять різноманітні масла, – суворо заборонено, оскільки вони можуть підвищити ризик виникнення алергічних реакцій або так званої “масляної пневмонії”.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook