Щоб стабільно й недорого користуватися електрикою сьогодні, багато власників приватних будинків і дач звертають увагу на альтернативні джерела. Вони практичні та безпечні, оскільки не заподіюють шкоду навколишньому середовищу. Останнім часом дуже популярним є використання сонячної енергії, адже вона є відновлювальною та стабільною.

У європейських країнах активно користуються альтернативними джерелами для отримання електроенергії. Їх встановлюють і в Україні, адже це чудова можливість стати енергонезалежним і заощадити. Система окупиться швидко, тому її встановлення – вигідна інвестиція в майбутнє. Щоб конструкції працювали стабільно, знадобиться комплект обладнання.

З чого складається автономна геліосистема

Система включає певну кількість складових, які забезпечують її роботу в різних умовах. Автономна сонячна електростанція отримує енергію небесного світила через фотоелектричні модулі або панелі. Їх встановлюють найчастіше на даху, щоб вони отримували якомога більше світла. Максимальна кількість кіловат виробляється опівдні, коли земля поглинає менше ультрафіолету.

Конструкція виробляє постійний струм, який не підходить для живлення побутових приладів. Тому, щоб нею можна було користуватися, обов’язково встановлюють інвертор. Цей пристрій перетворює постійний струм на змінний, необхідний для роботи усіх приладів та енергопостачання об’єкта. Також важливими складовими є конектори та кабелі, які забезпечують комутацію.

Сонячні станції бувають мережевими та автономними або незалежними. Перші працюють тільки тоді, коли є централізоване постачання, тому не підходять для регіонів, де часто трапляються перебої. Для останніх випадків краще вибрати автономну систему з накопичувальною акумуляторною батареєю, нею користуються тоді, коли основної електрики немає. Мережеві варіанти виходять дешевше, адже не треба купувати акумулятор, вибирати й облаштовувати окреме приміщення для нього.

Які основні переваги використання СЕС

Перш ніж встановити станцію, варто врахувати, що вона окупиться швидко й значно підвищить енергоефективність об’єкта в довгостроковій перспективі. Конструкція розрахована приблизно на 25 років роботи, за цей час вийде точно оцінити усі її переваги. Сонячні електростанції набувають популярності в Україні завдяки наступним плюсам:

  • енергетична незалежність. Домогосподарство чи підприємство отримуватимуть енергію доти, доки світить сонце. Станція працює також вночі, якщо встановити додаткові акумулятори, де накопичуватимуться кіловати;
  • екологічна користь. Встановлення сонячної станції – внесок у збереження навколишнього середовища. Під час експлуатації складові не виділяють токсичних речовин в атмосферу, тому загальна кількість шкідливих викидів зменшується;
  • простота використання. Не доведеться витрачати багато грошей на обслуговування сонячних станцій. Додаткові елементи мають практично не обмежений термін експлуатації;
  • безшумна робота. У складових сонячної системи немає рухомих вузлів, отже, вона ніяк не впливає на комфорт тих, хто проживає в будинку. Тому панелі часто встановлюють прямо на даху, де вони отримують найбільше світла.

Варто зазначити, що сонячна енергія є відновлювальним ресурсом, тобто вона існує вже мільйони років. Це чудовий вклад у майбутнє, адже будинок із налаштованими робочими панелями можна буде продати за підвищеною ціною. Крім того, користувач отримуватиме додатковий дохід через підключення до «Зеленого тарифу» й продаж надлишків енергії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook