Реклама
Каротиноїди — це особливі природні хімічні сполуки, що були створені рослинами. Саме вони роблять овочі чи фрукти яскравими — червоними, оранжевими або жовтими.
Вченим відомо понад 600 різних речовин такого типу, проте деякі з них є найвідомішими, це стосується альфа-каротину, бета-кератину, а також лікопіну, лютеїну та зеаксантину.
Всі каротиноїди є антиоксидантами, і це робить їх дуже корисними для нашого здоров’я. Ці речовини допомагають нашому організму боротися з вільними радикалами — нестабільними молекулами, які, за умови наявності в організмі у великій кількості, можуть викликати окислювальний стрес та збільшувати ризик виникнення онкології, передчасного старіння, когнітивних порушень, серцевих захворювань тощо.
Серед найважливіших переваг каротиноїдів для здоров’я людини:
- Підтримка офтальмологічного здоров’я. Каротиноїди, лютеїн та зеаксантин допомагають запобігти дегенерації жовтої плями, а якщо таке захворювання все ж розвинулось, такі речовини здатні уповільнити його розвиток або навіть повністю зупинити подальше прогресування. Як відомо, дегенерація жовтої плями — це захворювання, ризик якого зростає з віком, і яке може призвести до повної незворотної втрати зору. Одне з досліджень показало, що додання щонайменше 6 мг лютеїну до щоденного раціону може знизити ризик виникнення такої хвороби на 43%. Також позитивний вплив мають лютеїн і зеаксантин. Також антиоксиданти забезпечують захист очей від довгострокового впливу синього світла, що є типовим для випромінювання екранів (комп’ютера, телефона, планшета).
- Зниження ризику раку. Дослідження показують, що каротиноїди здатні знизити ризик виникнення різних видів онкології, зокрема молочної залози, простати та легенів. Також вчені з’ясували, що підвищене вживання таких речовин сприяє захисту від колоректального раку.
- Збереження здоров’я серцево-судинної системи. Каротиноїди мають протизапальні властивості, тому ефективно захищають серце та судини. Вони запобігають виникненню тромбозів та атеросклерозу, підтримують міцність та еластичність судин. Встановлено, що їх активне споживання корелюється зі зниженням рівня серцево-судинних захворювань та гіпертонії.
- Підвищення імунітету. Каротиноїди вважаються перевіреними стимуляторами імунної системи. Фактично, більш високе споживання таких речовин корелює з поліпшенням ряду біомаркерів сильної імунної функції. Каротиноїди мають протизапальні, протипухлинні та хіміозахисні властивості, що допомагає знизити ризик виникнення поширених інфекцій та хвороб.
- Захист шкіри від пошкоджень. Активне споживання каротиноїдів сприяє профілактиці передчасного старіння та виникненню раку шкіри. А більш високе споживання таких речовин допомагає знизити ризик пошкодження шкіри ультрафіолетовим випромінюванням, що може викликати меланому, фотостаріння, пересихання та потовщення епідермісу. Вживання каротиноїдів допомагає знизити ризик кератинізації шкіри, що виникає коли епітеліальні клітини втрачають вологість і стають сухими.
- Зниження ризику діабету. Каротиноїди, зокрема бета-каротин, асоціюються з меншим ризиком цукрового діабету 2 типу. А лікопін (інший каротиноїд) знижує рівень глюкози в крові натще. До того ж якщо така хвороба вже розвинулась, каротиноїди допоможуть тримати її під контролем — знизять ризики ускладнень.
І це далеко не всі корисні для здоров’я властивості каротиноїдів. Тому, щоб дізнатися більше – рекомендуємо ознайомитись з повною статтею на цю тематику, яка має назву: Каротиноїди – основа сильної імунної системи, гарного зору та здорового розвитку.
А також можете відвідати український інтернет магазин вітамінів та товарів для здоров’я Біовіт, де можна придбати найкращі дієтичні добавки (в тому числі і каротиноїди) від топ-виробників для всієї сім’ї.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook