У багатьох вінничан вдома є вихованці. У когось собака, у когось кішка, хтось тримає хом’ячків, а хтось папужок, чи равликів…
Впевнені, перш ніж завести домашню тварину, ви прочитали безліч літератури, порадилися зі знайомими та друзями з питань догляду та утримання. Адже хочете, щоб улюбленець жив у приємних і комфортних умовах, правильно харчувався, поменше хворів, частіше радував вас своєю активністю та гарним настроєм.
Але все ж існує ряд міфів, яких ми іноді й досі притримуємся, коли піклуємось про братів наших менших. Подекуди вони навіть призводять до сумних наслідків.
Давайте разом перевіримо, чи добре ви орієнтуєтесь у цих питаннях, а допоможуть нам у цьому досвідчені експерти – ветеринари вінницької клініки «Айболит».
Ваш результат
#1. Чи слід вакцинувати домашніх тварин?
#2. Тварині потрібно хоча б раз народити?
Немає ніякого зв’язку між довголіттям і якістю життя, здоров’ям і наявністю пологів протягом життя. Вагітність і пологи нікому не додають здоров’я, це стрес для організму. Тварині необхідний постійний контроль протягом вагітності, правильний підхід до харчування та утримання, щоб пологи пройшли максимально безболісно і безпечно, а все потомство народилося здоровим. Якщо ваш вихованець не є представником рідкісної породи з чистими лініями, які необхідно зберегти, і не планується до розведення, то народжувати тільки заради його здоров’я не потрібно – це міф.
#3. Мій пухнастик має їсти те, що і я?
Готові сухі корми є збалансованим раціоном, в якому є всі необхідні поживні речовини та вітаміни. Також в промислові корми, у відповідній пропорції, додають важливий для здоров’я тварин – таурин, збалансувати вміст якого в натуральній їжі не можливо. Сухий раціон підбирається в залежності від багатьох факторів: вік, особливості породи і індивідуальні особливості тварин, їх патологій.
#4. Як часто потрібно купати котів?
У тварин на шкірі є ліпідний шар, який захищає її від розвитку патогенних мікроорганізмів. Змиваючи його, ми даємо зелене світло для розвитку флори. Кішки по природі охайні і здатні самі за собою доглядати. Через це, купати кішок потрібно лише в тому випадку, коли є стійкий специфічний запах, в інших випадках можна обмежитись миттям лише лапок.
#5. Якщо тварина живе у квартирі, бліх у неї немає?
Блохи живуть в під’їздах, підвалах, тріщинах, у смітті та на горищах. Якщо ви живете на нижніх або на верхніх поверхах, то ризикуєте впустити паразитів в дім, навіть самі того не підозрюючи, або ж перенести їх з вулиці своїм взуттям.
#6. Чи потрібно тварині заводити ветеринарний паспорт?
Не варто недооцінювати важливість наявності усіх документів на тварину. Без ветеринарного паспорта неможливо подорожувати з твариною, як по нашій країні, так і за кордон. Ветпаспорт потрібний, щоб вести контроль за наявністю щеплень, обробки від екто/ендо паразитів, там зазначені дата і коментарі про останній огляд.
#7. Як часто потрібно проганяти гельмінтів?
Гельмінти та деякі захворювання можуть переноситися на взутті та одязі власників. А тварини, маючи доступ до килимків, підлоги у коридорі та до взуття, можуть заразитися, не виходячи на вулицю і не контактуючи з іншими тваринами. Тому доцільно проганяти гельмінтів кожних три місяці.
#8. Гарячий ніс у собаки - ознака хвороби з підвищенням температури?
Гарячий ніс у собаки не є ознакою підвищеної температури. Він може бути гарячим і сухим якщо, наприклад, собака тільки що прокинулася, або лежала, сховавши ніс. Єдиний метод, за яким можна дізнатися, чи підвищена температура у вашої собаки – це виміряти їй температуру – ректально. У нормі температура у собак від 37,5°С до 39,0°С. Якщо температура тіла вище, чи нижче норми, необхідно звернутись до ветеринарного лікаря.
#9. Під час вагітності собаці потрібно багато кальцію?
Не потрібно штучно додавати кальцій в їжу, якщо самка вже отримує збалансований раціон. Таким чином ви порушуєте обмін речовин. Через те, що організм використовує вже готовий кальцій, який є в надлишку, він перестає його запасати. Стан тварини може погіршитися після пологів через дисбаланс макроелементів, через що і розвивається гіпокальціємія. Якщо самка харчується натуральною їжею – це інша справа, тоді необхідно додавати вітаміни з кальцієм.
#10. Чи потрібно чистити зуби котам та собакам?
Гігієна зубів дозволить позбутися не лише нальоту і неприємного запаху, а й зменшити ризик кишкових інфекційних захворювань. Також зубний камінь руйнує основу зуба, що веде до його втрати. Проводити процедуру потрібно 1-2 рази на тиждень – механічно. Також рекомендовано застосовувати освіжувач порожнини рота для тварин.
м.Вінниця, вул.Київська, 86 (тролейбусна зупинка Гонти)
Тел.: (067) 234-12-39 Telegram, (067) 234-11-96 Viber
Instagram: aybolyt.vn
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook