Розумна техніка: як вінничанам заощадити на оплаті комунальних послуг

Сучасні виробники регулярно пропонують споживачам нові моделі сантехніки та електроприладів. Розумні пристрої здатні справлятися з проблемами низького тиску води й економити електроенергію. Детальніше про функції та можливості розумних новинок розповімо в статті.


Вода


Тенденція до економії ресурсів — в тому числі води — охопила практично всі сфери життя. Ринок сантехніки пропонує цілий арсенал технологій, що допомагають зберігати воду. З їхньою допомогою можна знизити витрати води при користуванні ванною кімнатою та туалетом. Перспективним в цьому плані виглядає унітаз з біде. Серед моделей з вбудованим гігієнічним душем можна знайти унітази, оснащені бачком зменшеної місткості — не більше 6 літрів. Така конструкція допомагає розв’язувати дві проблеми — знизити витрату води та заощадити простір в невеликій ванній кімнаті.


Також скоротити кількість води без шкоди для якості зливу допомагає спеціальний дворежимний механізм. Суть його полягає в можливості злити з бачка не всю воду, а тільки половину.
Багато моделей унітазів із гігієнічним душем підтримують керування зі смартфона або за допомогою пульта дистанційного керування. Так, користувач може заздалегідь налаштувати необхідні параметри за допомогою Bluetooth або Wi-Fi, а також встановити зв’язок через локальну мережу або систему «розумного будинку».


На ринку передової техніки з’явилася модель розумного унітазу від компанії Xiaomi, що успішно розв’язує проблеми низького тиску води. Сантехніка оснащена спеціальною системою зливу під тиском.
Ще один спосіб економії — водозберігальні насадки для душу. Розумні пристрої зменшують потік води, змінюють споживання в режимі реального часу та попереджають про зайві витрати. Крім того, встановивши таймер, можна обмежити час прийняття душу. Якщо ліміт буде перевищено, кран про це сповістить власника.


Електроенергія


Найпростіший спосіб економити на споживанні електрики — придбати розумні лампи. Світлодіодні лампи споживають на 75% електроенергії менше, ніж лампи розжарювання. Додатковий бонус в скарбничку інноваційного джерела світла — тривалий термін служби.
Деякими смарт-лампами можна управляти зі смартфона або планшета. У модельному ряду представлені пристрої, що підтримують зміну яскравості, налаштування кольору, управління по таймеру та ін. Можна придбати лампи з датчиками руху. Вони будуть автоматично вмикатися і вимикатися, коли людина входить або виходить з приміщення.


Якщо ви хочете заощадити на електроенергії, зверніть увагу на прилади «енергетичні вампіри». Чи знали ви, що включені в розетку телевізор, чайник і зарядний пристрій споживають енергію навіть тоді, коли не використовуються. В середньому вони витрачають 5−10% електрики, споживаної будинком. Щоб зупинити «фантомний» витік ресурсів, використовуйте спеціальні розетки та подовжувачі. Розумні пристрої в автоматичному режимі визначають прилади, що не використовуються, й відключають живлення.


Також не варто забувати про економну побутову техніку, що належить до класу споживання А+++ або D відповідно до нових стандартів. Встановіть двофазний лічильник і намагайтеся прати вночі, що дозволить значно знизити витрати на оплату рахунків.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook