Припливна вентиляція власноруч: секрети правильного облаштування
Якщо помічаєте, що вдома швидко стає волого, душно, з’являються запахи, що застоялися, значить у вас є проблеми з вентиляцією. Найчастіше питання полягає саме в припливі свіжого повітря через хороше утеплення та герметичність сучасних вікон. Проблему вирішить припливна вентиляція власноруч. Сьогодні ми запропонуємо варіанти системи вентиляції, які можна встановити самостійно.
Навіщо потрібна припливна вентиляція?
У багатьох домовласників склалося враження, що вентиляція – це витяжні грати у ванній та шахта, що веде на дах. Але це правильно лише частково: таке обладнання монтується для вихлопу забрудненого повітря в атмосферу. Однак без гарного припливу витяжка працює не на повну силу, а це погано позначається на мікрокліматі. Про те, як легко зробити вентиляцію в квартирі та забезпечити повноцінне надходження свіжого повітря в приміщення, читайте нижче.
Варіанти припливної вентиляції: що вибрати?
Найбільш оптимальним варіантом буде замовити професійне проектування та монтаж вентиляції в будинку. Але зауважимо, що припливна вентиляція в квартирі власноруч це цілком можливо. 4 найпростіші способи провітрювати будинок або квартиру, не відкриваючи вікон:
1. Встановіть припливний клапан у стіну
Припливний клапан у стіні – це просте та компактне обладнання, яке забезпечить постійний доступ свіжого повітря до кімнат. Конструкція пристрою дуже проста: це повітропровід з внутрішнім фільтром, заслінкою, шумо- та теплоізоляцією. Клапан встановлюється в стінний канал, найчастіше біля радіатора опалення, щоб узимку повітря швидко нагрівалося перед подачею до приміщень.
Переваги системи:
- Швидкий та простий монтаж;
- Чи не витрачає електрику;
- Компактний та непомітний в інтер’єрі;
- Безперебійна, тиха робота;
- Доступна ціна.
2. Удосконаліть вікно провітрювачем
Віконні провітрювачі схожі за функціонуванням з припливними клапанами – встановлюються між стулкою вікна та рамою або у вирізаний паз усередині віконного профілю. Система має накладку зовні та внутрішній клапан. Це обладнання захищає квартиру від пилу, пуху, комах, опадів тощо.
Плюси провітрювачів:
- Простота монтажу та експлуатації;
- Можливість встановлювати на готові вікна;
- Приємна ціна.
3. Купіть компактний бризер
Більш просунутий варіант припливної вентиляції в будинку – це бризер: система пропускає повітря через кілька щаблів очищення і піднімає температуру повітря перед подачею до приміщень. Прилад моноблочний: усередині корпусу знаходяться фільтри, нагрівач повітря, вентилятор та вся автоматика. Повітря надходить у бризер через повітропровід, який встановлюється у пробурений стінний канал або отвір у вікні.
Переваги:
- Простий монтаж;
- Доступна ціна;
- Високий ступінь очищення та підігрів повітря, що надходить.
4. Встановіть рекуператор
Оптимальним способом облаштувати вентиляцію будинку купити рекуператор. Система може нагнітати повітря в приміщення, так і видаляти його. При цьому витяжний потік віддає свою температуру повітря, фактично повертаючи тепло назад у квартиру. Якісний рекуператор добре очищує повітря та зберігає до 80% тепла, яке зазвичай вилітає в атмосферу.
Плюси:
- Енергоефективність обладнання;
- Економія коштів, що витрачаються на опалення;
- Простота монтажу;
- Не пересушує повітря, нагріваючи його без використання електроенергії.
Розраховуємо норму повітрообміну:
Перед тим, як зробити вентиляцію у квартирі, необхідно розрахувати, скільки свіжого повітря потрібно для вашого житла:
- Обчислюємо обсяг приміщень. Наприклад візьмемо вітальню 3х5 метра з висотою стелі 3 метри. 3х5х3 = 45 куб.м.
- Помножуємо отриманий результат на кратність повітрообміну. Для житлової кімнати становить 2. Для інших кімнат цей показник може бути іншим. Наприклад, для кухні чи санвузла цей показник підвищується до 5-7. Отже, 45х2 = 90 куб. Результат показує, скільки повітря має пройти крізь кімнату за годину.
Після цього розрахуйте норму повітрообміну за кількістю постійних мешканців: для кожної людини необхідно 30-60 куб.м. свіжого повітря на годину. Так, для пари людей у вітальні необхідно загалом 90 куб.м. в годину.
Порівнюєте два результати та вибираєте більший.
Встановлення припливної вентиляції в будинку чи квартирі
Метод установки обладнання залежить від типу системи, яку ви придбали. Наприклад, провітрювач у вікно монтується без особливих проблем, бо спеціально вироблений для встановлення на сучасні євровікна. А ось в інших випадках потрібно дроблення каналів у стінах під діаметр повітроводу клапана, бризера або рекуператора. Далі техніка вставляється в канал, а зайві щілини закладаються. Додаткові маніпуляції будуть описані у документації до пристрою.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook