Кухня сучасної господині наповнена різноманітною технікою, серед котрої знайдеться місце й для мікрохвильової печі. Це корисний прилад, що застосовується переважно для швидкого нагрівання страв. Але є моделі, що можуть замінити й духовку. Завдяки їм зможете пригощати членів родини смачними курячими стегенцями, крильцями чи навіть піцою. Яка ж мікрохвильовка найкраща? На які фактори необхідно звернути першочергову увагу під час купівлі цього приладу?
Принцип дії мікрохвильових печей
Коли пристрій було винайдено, а це сталося ще у 40-х роках минулого століття, його використовували лише для швидкого розморожування продуктів у їдальнях для військових. Розповсюджувалося багато чуток ніби магнетрони, що генерують хвилі надвисокої частоти, згубно впливають на органіку й дуже шкідливі. Але це не відповідає дійсності.
Електромагнітні хвилі мають надвисоку частоту – 2,45 ГГц (гігагерц). Під їхньою дією диполярні молекули починають швидко обертатися, виникає молекулярне тертя й продукти нагріваються за лічені хвилини. Досвід багатьох десятиліть, впродовж котрих використовуються мікрохвильові печі, довів, що цей пристрій абсолютно безпечний. Єдине, не можна класти до камери металеві предмети, бо це може призвести до короткого замикання. Не бажано також за допомогою мікрохвильовки розігрівати “сухі” продукти на кшталт смажених горішків, сухариків тощо.
Які є види печей НВЧ
Найпростіший та найрозповсюдженіший тип – мікрохвильові печі соло. Вони працюють виключно завдяки хвилям НВЧ й застосовуються для розігрівання або приготування простих страв. Це гарний вибір для офісу, де треба швидко нагріти принесену з дому їжу. Якщо казати про недорогі мікрохвильовки соло, вибір доволі великий в бюджетному діапазоні. Гарно себе зарекомендували такі виробники:
- Gorenje;
- Ardesto;
- Bosch;
- Samsung;
- LG тощо.
Найдешевшими моделями користуватися легко: достатньо встановити таймер й ви почуєте сигнал, коли страва нагріється. Можуть бути додаткові режими для автоматичного приготування. Наприклад, на недорогих мікрохвильовках Bosch є сім встановлених програм.
Якщо ж бажаєте купити прилад з більшим функціоналом, зверніть увагу на мікрохвильовки з грилем, конвекцією, або комбінованого типу. З ними матимете більше можливостей для куховарення та приготування кулінарних шедеврів. Перелік функціонала вражає. Так, якщо взяти піч НВЧ виробництва LG, отримуємо:
- Smart Inverter – піч сама визначає, як швидше та краще розморозити та приготувати ту чи іншу страву;
- рівномірне нагрівання завдяки вбудованому вентилятору;
- кварцовий гриль для приготування стегенець із хрусткою скоринкою прямо вдома;
- повна безпека у використанні – неможливо ввімкнути піч з відчиненими дверцятами, є блокування від дітей.
Це багатофункціональний пристрій, що допоможе господині впоратися зі справами на кухні набагато швидше та якісніше.
Висновки. Вибрати мікрохвильову піч не важко. Треба враховувати власні потреби та фінансові можливості. Ціни стартують від двох-трьох тисяч гривень на базові моделі. Продукція провідних брендів коштуватиме дорожче, але тут є багато інтелектуальних функцій, для виробництва використано якісніші матеріали.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook