Реклама

Піноблок – будматеріал, який активно набирає популярності в Україні серед забудовників і замовників. Це і зрозуміло, адже головна його вигода очевидна: він має властивості цегли, але сума вартості будівництва будинку з піноблоків буде дешевша. За умови дотримання технології роботи, споруда вийде надійною. Атлант будівельна компанія поділиться корисною інформацією про цей матеріал.

Будівництво будинку з блоків: технологія, етапи та поради RemDesign -  дизайн інтер'єру та ремонт

Загальна інформація про піноблок

Піноблок – це різновид легкого бетону. Він робиться з цементу з додаванням піску, води, а також піноутворювача. Будматеріал вирізняється, головним чином, відмінною тепло- і звукоізоляцією, вогнетривкістю, а також простотою обробки. Піноблоки здатні витримувати значні навантаження, при тому, що важать менше бетону або цегли. Це істотно спрощує не тільки роботу з ним, але і його транспортування.

Ключові характеристики:

  • вага – варіюється в межах 6-24 кг, залежно від щільності та габаритів;
  • вологопоглинання – до 15%;
  • межа міцності на тиск – 2-7 МПа;
  • звукоізоляція – наприклад, блок шириною 10 см поглинає до 40 Дб;
  • щільність – починається від D300 (де D – позначка щільності);
  • розміри – постійна довжина 60 см, при цьому висота і ширина можуть варіювати;
  • теплопровідність – у межах 0,5 Вт/м*к.

Переваги та недоліки піноблоків

Будівництво будинків з піноблоків, як і у випадку з будь-яким іншим будматеріалом, вирізняється своїми плюсами і мінусами.

Позитивні якості:

  • Швидкість. Великі розміри блоків, а також їхня легкість сприяють тому, що будівельні роботи не вимагають великої кількості часу.
  • Екологічність. Це екологічно чистий будматеріал, який не виділяє жодних шкідливих речовин і тому повністю безпечний як для здоров’я людини, так і для навколишнього середовища.
  • Енергоефективність. Піноблоки дають змогу створити ідеальний мікроклімат у будинку таким чином, щоб там було тепло взимку і не жарко влітку.

З негативного:

  • Вологопоглинання. Блоки високої щільності потребують додаткової гідроізоляції. 
  • Додаткова обробка. необхідна для надання стінам естетичного вигляду, а також довговічності. Необхідна як усередині, так і зовні.
  • Обмеженість оформлення. Будівництво будинку з піноблоків має обмеження щодо архітектурних рішень. Хитромудрі конструкції або нестандартні форми йому недоступні.

Чи потрібно утеплювати будинки з піноблоків?

У цьому питанні все залежить від ступеня пористості блоків. Що вона вища, то менша щільність і міцність будматеріалу, але водночас тепло зберігається краще. 

Якщо будинок все ж вирішено утеплювати, не рекомендується використовувати вологі та вентильовані фасади, а також кам’яні панелі – їхньої ваги блоки можуть просто не витримати. Потрібно віддати перевагу легким утеплювачам, без наявності важких каркасів. Наприклад, для таких цілей відмінно підійдуть мінеральна вата, пінопласт або ж полістирол.

Утеплення має проводитися зовні, оскільки в іншому разі стіни можуть почати промерзати, є ризик виникнення конденсату. 

Будинки з газоблоку - поради будівництва від “КБК Харків”

Скільки може коштувати будинок із піноблоків?

Ключове питання для всіх охочих побудувати будинок із піноблоку – його вартість. Показники ціни коливаються, залежно від нюансів, однак розрахунок за мінімальними показниками та без додаткових витрат підійде навіть замовникам з досить обмеженим бюджетом. 

Має значення, наприклад, це буде будівництво будинку з піноблоків під ключ або ж тільки під оздоблення. Приблизна ціна в першому випадку – від 25 тис. грн., у другому – від 20 тис. грн.

Будівельна компанія Атлант гарантовано надасть високий рівень обслуговування, а також розробить проєкт у межах бюджету замовника. Якість результату гарантовано.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook