Три зарядних станції та пів сотні павербанків за сім місяців виготовив власноруч для оборонців 16-річний школяр Дмитро Слободяник із Крижополя. Схему підгледів в інтернеті, паяти деталі навчив знайомий. Ґаджети юнака використовують у 59-й та 24-й бригадах.
За допомогою станції військові заряджатимуть мобільні телефони. Також станцію можна використовувати як джерело живлення для старлінку, каже Дмитро.
“Ця зарядна станція складається з акумуляторів, батарею з яких я робив власноруч. Також тут є плата BMS для вирівнення зарядки та їх розрядки, інвертор на 1 кВт та 4 прикурювачі для швидкої зарядки USB, три розетки й індикатори. Якщо будуть живити болгарку, то години 2-3 буде працювати, бо в неї потужність велика, а якщо старлінк, то через 16 годин десь сяде і ще паралельно можна зарядити телефонів 15”.
Спочатку школяр для ЗСУ робив перископи та окопні свічки. Навесні розпочав виготовляти павербанки та зарядні станції. Збирає їх на літній кухні.
“Виробники за таку саму ємність просять 30-40 тисяч гривень, а ця десь мені вийшла до 15 тисяч. Ця повністю ізольована, всі заглушки добре тримаються і вона дощу зовсім не боїться”, — каже Дмитро.
Як виготовляти пристрій, каже, підгледів в інтернеті. Для корпусів використовує ящики від боєприпасів. Допомагає друг Владислав. Разом паяють мікросхеми. Гроші на комплектуючі для школярів збирає БФ “Українці для України”, розповіла його очільниця Оксана Герасимчук.
“Комплектуючі коштують від семи тисяч гривень і вище. Тому щовівторка на канікулах, у базарний день, наші діти виходили в центр Крижополя і збирали кошти. Також нам на розіграші дають усякі предмети ручної роботи. Також ще долучаються підприємці з Києва, місцеві фермери”, — розповіла Оксана Герасимчук.
Такі зарядної станції на фронті — річ потрібна, каже військовослужбовець 59-ої бригади Володимир Сасін. Хлопців вони не раз виручали.
“Ми виходимо на позиції на 5-7 днів, і в межах найближчих 10 км немає ні генераторів, ні зв’язку. Генератор на позицію не поставиш, бо противник може його почути і скерувати туди орду. А цей пристрій є безшумний. Ним можна п’ять днів заряджати рації, телефони. У тебе в полі є завжди великий павербанк”, — розповів Володимир Сасін.
На виготовлення портативної зарядної станції витрачають два тижні, каже Дмитро Слободяник. За сім місяців для оборонців виготовили три станції та до пів сотні павербанків ємністю в 20 та 30 тисяч міліампер.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook